20 II: O Catherine Doherty w Krakowie

«poprzedni     następny»
2013-02-06 10:31:34
news - 20 II: O Catherine Doherty w Krakowie

We środę 20 lutego 2013 w siedzibie Klubu Inteligencji Katolickiej przy ul. Siennej 5 w Krakowie odbędzie się spotkanie "Nowa Pustynia" czyli dyskusja nad życiem i dziełem Catherine Doherty - rosyjskiej emigrantki, aktywnej społeczniczki oraz wrażliwej kobiety o głębokim doświadczeniu Boga. 

 

W dyskusji nad jej dziełem i życiem wezmą udział m.in. Ewa K. Czaczkowska i ks. Roman Hosz, a spotkanie towarzyszy premierze książki Catherine Doherty Fragmenty mojego życia. Serwis internetowy Granice.pl jest patronem medialnym spotkania i publikacji. Serdecznie zapraszamy. 

 

O książce Catherine Doherty:

Catherine de Hueck Doherty w swoich książkach i prelekcjach zawsze odsłaniała cząstkę samej siebie. We Fragmentach mojego życia dzieli się „swoją historią zbawienia”, stąd jej autobiografia jest nie tyle zapisem faktów, dat i wydarzeń, co przede wszystkim osobistą wizją tego, jak Bóg prowadził ją przez życie.

 

Na tych stronach opowiada o głębokich przeżyciach, które kształtowały jej serce i ducha. 

 

Fragmenty mojego życia to historia miłości do Boga i ludzi. Czytając ją, spotkamy się z kobietą piękną i elegancką, pełną humoru, niespotykanej siły ducha i odwagi, kobietą o wielkiej wrażliwości i wewnętrznej prawości, bezkompromisową… 

 

Pasjonująca duchowa autobiografia autorki "Pustyni" – światowego bestselleru, za który otrzymała prestiżową nagrodę przyznawaną przez Akademię Francuską. Wydarzenia jej życia mogłyby zapełnić kilka życiorysów. Osoba, wobec której nie sposób przejść obojętnie, świadek i przykład, jak w trudnych czasach żyć głęboką wiarą w realiach codzienności jako żona, matka, spełniona kobieta z sercem pełnym humoru, miłości, cierpienia i radości. 

 

Patrząc wprost w oczy człowieka, który był najbardziej odpowiedzialny za to, jak nas traktowano, Boris odpowiedział: Nie pamiętam. Myślę, że był to największy akt przebaczenia, jaki w życiu widziałam.

To jest klucz do zrozumienia tego, o czym pisze Catherine w swojej autobiografii. To wszechogarniająca miłość jest celem i źródłem jej powstania. Jeśli jest się zakochanym w Bogu, musi się równocześnie być zakochanym w ludziach – mówi autorka. Każda karta tej książki jest przesiąknięta miłością, która będąc odpowiedzią na miłość Boga, promieniuje w stronę ludzi. Może światło tej miłości ogrzeje i nasze serca?

Ewa K. Czaczkowska 

 
 
Opinia
Treści
takahe Linia koment czekam na wiecej takich imprez
2014-02-05 14:34:51
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów