22.01: spotkanie z Hłaską

«poprzedni     następny»
2009-01-20 22:37:57

Pierwsze "Spotkanie z Hłaską" organizowane w ramach akcji Teraz Hłasko odbędzie się w Warszawie, 22 stycznia o godz. 18.30 w Kinie Alchemia znajdującym się w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej przy ulicy Jezuickiej 4 na Starym Mieście.
    
    "Spotkania z Hłaską" mają być kolejnym punktem akcji "Teraz Hłasko", która promuje twórczość Marka Hłaski i stara się zainspirować nią młode pokolenie. "Spotkanie z Hłaską" ma mieć formę wieczorku literackiego połączonego z multimedialną prezentacją, oprawą muzyczną i dyskusją na temat twórczości Hłaski.

Podczas imprezy zostanie wyświetlony film dokumentalny "Piękny, dwudziestoletni" w reżyserii Andrzeja Titkowa. Reżyser będzie jednym z gości "Spotkania.". Obok niego w dyskusji podczas "Spotkania." udział weźmie także Piotr Bratkowski (dziennikarz "Newsweeka", miłośnik twórczości Marka Hłaski). Wyświetlany film będzie zawierał sceny usunięte, a więc nasze "Spotkanie." będzie okazją by zobaczyć "nieoficjalną" wersję tej produkcji. Po części artystycznej spotkania odbędzie się dyskusja na temat twórczości Hłaski i jej przesłania.

Kolejne "Spotkanie." odbędzie się 13 lutego we wrocławskiej Mediatece (pl. Tetralny 5), a w Warszawie następne wydarzenie z cyklu planowane jest na 26 lutego. Kolejne "Spotkania." będą odbywać się w każdy czwarty czwartek miesiąca aż do czerwca włącznie. Wszystkie warszawskie "Spotkania." odbędą się w Kinie Alchemia.

Akcja "Teraz Hłasko" rozpoczęła się w 39. rocznicę śmierci pisarza (14 czerwca 2008 roku), a zakończy dokładnie po roku - 14 czerwca 2009 roku (w okrągłą, czterdziestą rocznicę śmierci bohatera Akcji). Finał planowany jest na 14 czerwca 2009 roku, kiedy to zostanie otwarty odrestaurowany grób Marka Hłaski na warszawskich Powązkach.

Źródło: www.czytelnia.onet.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów