22.11: spotkanie z Robertem Makłowiczem w Krakowie

«poprzedni     następny»
2007-11-13 23:31:21
22 listopada o godz. 19.00 Wydawnictwo Znak oraz Restauracja Horai zapraszają na spotkanie z Robertem Makłowiczem autorem książki „Fuzja smaków”. Robert Makłowicz i Paweł Albrzykowski będą rozmawiać o tajnikach kuchni orientalnej i umiejętności łączenia smaków - czyli o nowoczesnej kuchni fusion. W czasie rozmowy będziemy smakować tajskie potrawy i delektować się śliwkowym winem.Spotkanie, które odbędzie się w podziemiach krakowskiej restauracji Horai (Plac Wolnica 9), poprowadzi Wojciech Nowicki. Wstęp wolny. O KSIĄŻCE:
 
100 przepisów kuchni tajskiej, australijskiej, urugwajskiej i jamajskiej to przewodnik po królestwie potraw, które łączą tradycje i składniki ze wszystkich stron świata, a teraz mogą zagościć na naszym stole. Robert Makłowicz pokazuje, że każdy - zamiast tradycyjnego schabowego z ziemniakami - może podać na obiad tajskie zupy, porywające potrawy z jarzyn, drobiu i mięsa lub modne dania fusion. Ta bogato ilustrowana książka przynosi wiele nowych inspiracji i pomysłów.
 
Jamajka, Urugwaj, Australia, Tajlandia - choć różne to były szlaki i miejsca odległe od siebie wielce, a przecież da się je wszystkie połączyć wspólną, jedzeniową klamrą. Są nią wyraźne wpływy trzech wielkich kultur kulinarnych: chińskiej, hinduskiej i śródziemnomorskiej. W każdym podanym przepisie dostrzegą Państwo wpływ którejś z tych światowych kuchni-matek, w niektórych receptach nawet niezwykłe ich pomieszanie. To naturalna i niewymuszona ilustracja głębszego procesu, który dziś ogarnął świat, mianowicie łączenia ze sobą w garnku różnych tradycji w taki sposób, by nawet pozornie nie przystające do siebie elementy tworzyły spójną całość. Anglosasi określają takowe zjawisko mianem fusion cousine, a najbieglejsi w tej sztuce Australijczycy przestrzegają zarazem, by nie zamienić fusion w confusionâ

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów