"Tylko ciebie chcę" w księgarniach od 16 stycznia!

«poprzedni     następny»
2008-01-10 01:19:42
„Tylko ciebie chcę” to:
- kontynuacja włoskiego przeboju wydawniczego „Trzy metry nad Niebem”;
- pełna realizmu, śmiała powieść o miłości, seksie, dojrzewaniu, przyjaźni, namiętności i marzeniach.
Do grona znajomych postaci - Stepa, Babi, Palliny – dołączają nowi, równie barwni i nieprzewidywalni bohaterowie. Step powraca z Nowego Jorku. Odwiedza stare miejsca i dawnych przyjaciół. Zaczyna pracę w telewizji. Poznaje nowych ludzi, wśród nich piękną i niesamowitą dziewczynę, Gin. Ich zażyłość szybko przeradza się w coś więcej. Wspólnie wyruszają
w miasto, spragnieni wrażeń. Nocne eskapady na motorach, rajdy po lokalach, spotkania z przyjaciółmi, bójki, seks. Jednak burzliwa przeszłość nie daje Stepowi spokoju...

Premiera „Tylko ciebie chcę” już 16 stycznia!

„Trzy metry nad niebem” i „Tylko ciebie chcę” to szlagiery wydawnicze ostatnich kilku lat na włoskim rynku księgarskim. Te powieści zawdzięczają swój olbrzymi sukces bardzo realistycznym fabułom, to historie z życia wzięte, które mają wyrazistych bohaterów, opowiadają oczywiście o perypetiach uczuciowych, ale w szerokim kontekście. Obok skomplikowanego wątku miłosnego, mamy relacje z rówieśnikami, z rodzicami i rodzeństwem, szkołę, wchodzenie w dorosłość, dylematy okresu dojrzewania, konflikt pokoleń i wartości, śmierć bliskich, doświadczenia związane z podjęciem pracy zarobkowej, konfrontację ze światem dorosłych, bunt, szaleństwo, ale i akceptację, zrozumienie, przemianę oraz winę, czasem karę i skruchę. Słowem jest tu wszystko to, czym żyją ludzie w każdym wieku, nie ma podziału na tematy dla dzieci i dla dorosłych, nie ma tematów tabu, nie ma hipokryzji, cenzury, fałszu, zdrabniania, eufemizmów i uciekania w świat fantazji. Jest za to młodzieńczy punkt widzenia.
Niewątpliwym walorem tych tekstów jest duża dbałość o wiarygodność i szczerość w warstwie obyczajowej, a przedstawiona rzeczywistość niekiedy bywa wręcz brutalna i drastyczna. W świecie młodych bohaterów trudno o wzorce, rodzice nie są autorytetami, nie radzą sobie z własnym życiem i swoimi związkami, zdradzają, oszukują, ranią, rozstają i sprawiają zawód własnym dzieciom.
W tych powieściach dużo jest mowy o miłości, o tym jak kochać i jak być kochanym, są miłosne perypetie, rozczarowania, udręki, ale też radość, przyjemność, ocalenie. Miłość to wartość, może być szalona, zwariowana, ale naiwna już raczej nie. Na naiwność właściwie nie ma tu miejsca. Dużo za to mówi się o namiętności, intymności, erotyce, seksie, to ważny, dojrzale potraktowany element świata bohatera. Ciekawe jest to, że Moccia dąży do tworzenia pewnych chwytliwych rytuałów sentymentalnych, jak choćby pisanie przez chłopaka wyznań na murze, by upamiętnić namiętną noc z ukochaną dziewczyną („Trzy metry nad niebem”), lub zawieszenie kłódki na moście na znak trwałości i nierozerwalności miłości („Tylko ciebie chcę”). To niesłychanie działa na wyobraźnię, a często również przekłada się na rzeczywistość, bo już po pojawieniu się tych książek na rynku, w całych Włoszech młodzież zaczęła naśladować literackich ulubieńców.
Zarówno „Trzy metry...” jak i „Tylko ciebie chcę” doczekały się ekranizacji i w wersji kinowej również odniosły bardzo duży sukces, a poza tym stworzyły nowe gwiazdy, jak choćby Riccardo Scamarcio, który wcielił się w postać kultowego Stepa.

O autorze:
Federico Moccia urodził się w Rzymie w 1963 roku. Pracował dla telewizji i pisał scenariusze dla kina. Za powieść „Trzy metry nad niebem” zdobył nagrodę Premio Torre di Castruccio, w kategorii Narrativa 2004 oraz Premio Insula Romana, w kategorii „młodzi dorośli” 2004.
Jego powieść została sprzedana do wszystkich krajów europejskich (od Portugalii po Rosję), do Japonii i Brazylii.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów