25.03: spotkanie z Andrzejem Sapkowskim

«poprzedni     następny»
2009-03-24 22:42:24

W dniu 25 marca o godz. 18.00 w Poleskim Ośrodku Sztuki przy ul. Krzemienieckiej 2 w Łodzi odbędzie się spotkanie autorskie z  Andrzejem Sapkowskim.

Wieczór poprowadzą: Milena Bakalarz i Michał Meksa, studenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego.

Kilka słów o bohaterze spotkania:

Andrzej Sapkowski – pisarz fantasy, honorowy obywatel Łodzi, ambasador Łodzi w walce o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, z wykształcenia ekonomista. Popularność zdobył cyklem opowiadań i pięciotomową sagą o wiedźminie (pierwsze opowiadanie ukazało się w grudniu 1986 w miesięczniku „Fantastyka"). Oprócz tego wydał esej o Rycerzach Okrągłego Stołu Świat króla Artura. Maladie, leksykon miłośnika fantasy Rękopis znaleziony w Smoczej Jaskini, powieści z cyklu o Reinmarze z Bielawy oraz wiele opowiadań i artykułów.
Andrzej Sapkowski jest laureatem nagród literackich polskich i zagranicznych, w tym Paszportu Polityki, nagrody im. Janusza A. Zajdla (najczęściej nagradzany autor w historii nagrody) za opowiadania „Mniejsze zło” (1990), „Miecz przeznaczenia” (1992), „W leju po bombie” (1993), oraz powieści Krew elfów (1994) i Narrenturm (2002). Jego książki zostały przetłumaczone na język czeski, hiszpański, litewski, niemiecki, rosyjski, francuski, portugalski, słowacki, a ostatnio na angielski. Na podstawie jego literatury powstały: komiks, film pełnometrażowy, serial telewizyjny, gra fabularna oraz gra karciana. Olbrzymim światowym sukcesem była gra komputerowa „Wiedźmin”. W tym roku zapowiadana jest nowa powieść „Żmija”.

Czas: 25.03, godz. 18.00

Miejsce: Poleski Ośrodek Sztuki w Łodzi, ul. Krzemieniecka 2a.

Zapraszamy!

Źródło: www.ksiazka.net.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów