27.07: czat z Wojciechem Kuczokiem

«poprzedni     następny»
2007-07-25 18:10:22
Wojciech Kuczok będzie gościem czatu, który organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie. Odbędzie się on 27 lipca na stronie internetowej placówki: www. mbp.szczecin.pl w godzinach od 17:00 do 19:00.
    Wojciech Kuczok to uznany polski prozaik oraz krytyk filmowy. Jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego oraz doktorantem filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pisarz współpracuje ponadto z miesięcznikiem Kino, Tygodnikiem Powszechnym i Res Publiką Nową. W latach 90. przynależał do grupy poetyckiej Na Dziko. Jego powieść "Gnój", za którą dostał Paszport Polityki oraz Nagrodę Literacką Nike, to książka, której nie sposób zapomnieć, która "dotyka do żywego". Kuczok jest także autorem scenariusza do filmu Magdaleny Piekorz "Pręgi", który zdobył w 2004 główną nagrodę na festiwalu filmowym w Gdyni.

Pisarstwo Kuczoka charakteryzuje dociekliwość w poszukiwaniu Prawdy o człowieku. W utworach swych wkracza na te obszary ludzkiej egzystencji, które otacza mur milczenia. Jest speleologiem - w życiu i w literaturze. Interesuje go człowiek pełnowymiarowy, również ta część ludzkiej psychiki, która skrywa się w jaskiniach podświadomości. We wszystkich utworach znaleźć można tematy i motywy, które stale niepokoją  pisarza: miłość, namiętność i seksualność, które przeplatają się z obrazami śmierci, starości i szaleństwa.

Czat z Wojciechem Kuczokiem realizowany jest w ramach Internetowego Dyskusyjnego Klubu Książki, gdzie organizowane są spotkania z poczytnymi autorami.

W kwietniu czytelnicy mieli okazję porozmawiać z Moniką Szwają, w maju – z Jackiem Dehnelem, natomiast w czerwcu gościliśmy Marka Krajewskiego.

Czaty z pisarzami realizowane są w ramach Programu Operacyjnego Promocja Czytelnictwa ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dla osób biorących udział w wirtualnych spotkaniach przewidziane są upominki w postaci książek z dedykacją autora.
Źródło: www.czytelnia.onet.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów