27 Międzynarodowe Targi Książki w Paryżu

«poprzedni     następny»
2007-03-23 16:09:57
23 marca rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Książki w Paryżu, które potrwają do 27 marca. W targach, odbywających się w halach wystawienniczych przy Porte de Versailles uczestniczyć będzie ok. 1.200 wystawców, w tym 250 zagranicznych z 37 państw. W zeszłym roku odwiedziło je 175.000 osób.[END] Tegorocznym gościem honorowym targów będą Indie. Organizatorzy zaplanowali spotkania z 30 indyjskimi pisarzami, a także wystawę dzieł twórców indyjskich, cykl spektakli „W drodze do Indii” (pokazy tańca, teatr marionetek) oraz serię spotkań tematycznych poświęconych temu krajowi.

W Międzynarodowych Targach Książki po raz piąty będzie uczestniczył Instytut Książki. Na stoisku jego stoisku o powierzchni ok. 50 m2 znajdą się nowości z ostatniego roku, a także książki 13 polskich wydawnictw oraz tłumaczenia dofinansowane w ramach Programu Translatorskiego ©Poland. Na targi paryskie IK przygotował również katalog Nouveaux Livres de Pologne rekomendujący najciekawsze pozycje wydawnicze z ostatniego roku.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych francuskich czytelników, IK pokaże wystawę „Komiks polski”, w skład której wchodzą plansze prezentujące wybranych twórców (Leśniak, Skarżycki, Frąś, Truściński, Skutnik), komiks edukacyjno-historyczny i bohaterów polskich komiksów. Planszom towarzyszyć będzie wystawa książek.

Na stoisku znajdzie się także tablica poświęcona Ryszardowi Kapuścińskiemu i wystawa jego książek w różnych językach.

Ponieważ targi otwarte są dla szerokiej publiczności, dlatego na polskim stoisku paryska Librairie Polonaise sprzedawać będzie literaturę polską w oryginale i w tłumaczeniach.

Źródło: www.ksiazka.net.pl 

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów