28 I: Radziwinowicz w Warszawie

«poprzedni     następny»
2014-01-24 12:09:51
news - 28 I: Radziwinowicz w Warszawie

Zapraszamy na spotkanie z Wacławem Radziwinowiczem wokół jego nowej książki Soczi. Igrzyska Putina, które odbędzie się w najbliższy wtorek 28 stycznia o godz. 19.00 w Faktycznym Domu Kultury przy ul. Gałczyńskiego 12 w Warszawie. Rozmowę z autorem poprowadzi Katarzyna Kwiatkowska-Moskalewicz.

 

Soczi. Igrzyska Putina to książka o tym jak Władimir Putin zorganizował sobie najdroższe w historii zimowe igrzyska olimpijskie. To także reporterski przewodnik po Soczi, mieście, które powstało na grobach najdzielniejszych wojowników Kaukazu, gdzie swoją ukochaną willę miał Stalin i gdzie zwabiano czerwonych generałów, by ich potem aresztować i wywieźć na Łubiankę. To również opowieść o współczesnej Rosji walczącej o uratowanie wizerunku imperium; o wojnie wciąż toczącej się po drugiej stronie stoków, na których ścigać się będą narciarze, i o władcy Rosji, którego od losu ulicznika ocalił sport.

 

Wacław Radziwinowicz – jeden  z najlepszych znawców rosyjskiej duszy i polityki, od 1997 r. korespondent „Gazety Wyborczej” w Rosji, potem też na Ukrainie i Białorusi. Reporter, publicysta, autor bestsellerowego Gogola w czasach Googla - książki, na którą złożyły się korespondencje z Rosji z lat 1998-2012 oraz wydanej w styczniu 2014 książki Soczi. Igrzyska Putina

Opinia
Treści
just_monca Linia koment Gdybym mieszkała w Wa-wie na pewno by mnie nie zabrakło na tym spotkaniu :)
2014-01-24 12:23:45
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów