29.07: "Czułe czytanki" z książką Annie Schmidt

«poprzedni     następny»
2007-07-24 23:12:19
Księgarnia i klub "czuły barbarzyńca" oraz wydawnictwo Hokus-Pokus zapraszają 29 lipca 2007 w niedzielę o godz. 11.00 na spotkanie inspirowane „kocią” książką Annie Schmidt pt. „Minu”.

Fragmenty powieści przeczyta Agata Buzek, a potem zapraszamy do kociej zabawy. Wszystkich, którzy posiadają koty, prosimy o przyniesie fotografii ulubieńca, najlepiej portretu.

Nota o książce:

Powieść Annie Schmidt o niezwykła historia o kotce Minu, która staje się człowiekiem o kociej naturze. Przysparza to jej oraz jej nowemu Panu - Tobiaszowi wiele kłopotów, ale jednocześnie otwiera przed parą bohaterów nowe możliwości. Czy Minu w ostateczności zdecyduje się zostać kotem czy człowiekiem?

To znakomita książka, która wciąga od pierwszej strony. Dla małych i dużych wielbicieli talentu Annie Schmidt - autroki znanych w Polsce opowiadanek dla maluchów o Julku i Julce - lektura obowiązkowa! Dla wielbicieli kotów tym bardziej.  W 1971 roku "Minu" została nagrodzona Srebrnym Rysikiem w dorocznym konkursie na najlepszą książkę dla dzieci w Holandii.

Opinia o książce:

"Minu" to historia przyjaźni, miłości, opowiedzianej na tle różnych mniej lub bardziej sensacyjnych wydarzeń w małym miasteczku. Dla mnie, a pewnie i dla wielu innych czytelników "Julka i Julki" Annie Schmidt to również możliwość poznania innego oblicza pisarki, którą znaliśmy tylko z krótkich opowiadań o parze pięciolatków i postrzegaliśmy jako autorkę miłych i nieskomplikowanych książeczek dla młodszych dzieci. Subtelność, sugestywne opisy przemawiające do wyobraźni, lekkość narracji - polubiłam tę książkę od razu. Ma w sobie jakąś ulotność, delikatność, ale podaje też proste, ponadczasowe prawdy o ludzkich związkach, uczuciach. Ciekawy jest wątek "ekologiczny" - czy człowiek potrafi traktować zwierzęta jako partnerów, czy umie z nimi współpracować. Książka nie odpowiada wprost na to pytanie - dostajemy garść szczegółów, abyśmy sami szukali odpowiedzi (...).( Iwona Hardej, fragment recenzji zamieszczonej na www.bromba.pl)

Najlepsza dla dzieci od lat 8.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w naszej księgarni i klubie, dzieci na czułe czytanki prosimy zgłaszać na adres: poczta@czuly.pl Każde zaproszenie zostanie przez nas potwierdzone. Prosimy więc podać dokładnie swoje dane kontaktowe.
Źródło:  www.ksiazka.net.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów