32. Opolskie Konfrontacje Teatralne

«poprzedni     następny»
2007-04-16 13:49:43

Na scenie opolskiego teatru im. Jana Kochanowskiego 14 kwietnia rozpoczęły się 32. Opolskie Konfrontacje Teatralne "Klasyka polska 2007". Przez najbliższy tydzień jury i publiczność obejrzą sześć spektakli konkursowych. [END]

Na otwarcie festiwalu gospodarze - opolski teatr im. Jana Kochanowskiego przygotowali spektakl "30 sekund" Juliusza Słowackiego w reżyserii Bogny Podbielskiej. W konkursie zobaczymy także inny dramat Słowackiego - "Balladynę" w reżyserii Krystyny Meissner, który pokaże wrocławski Teatr Współczesny.Oprócz tego o Grand Prix i pozostałe nagrody ubiegać się będą inscenizacje z Teatru Powszechnego z Warszawy - "Gwałtu, co się dzieje" Aleksandra Fredry, z Narodowego Starego Teatru z Krakowa - "Odprawa posłów greckich", a także "Moralność" wg Gabrieli Zapolskiej w wykonaniu zespołu teatru Bogusławskiego z Kalisza oraz "Dzień dobry państwu - Witkacy" na podstawie "Bezimiennego dzieła", z zakopiańskiego teatru im. Witkiewicza.

Wśród imprez towarzyszących zaplanowano m.in. pokazy spektakli rekomendowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W tym cyklu widzowie obejrzą m.in. "Novemberi ej" - czyli "Noc listopadową" Stanisława Wyspiańskiego w wykonaniu studentów budapeszteńskiej Akademii Teatru i Filmu.O podziale nagród tegorocznych konfrontacji zdecyduje jury, w skład którego wchodzą: Małgorzata Szum, Jacek Kopciński, Piotr Kruszczyński i Andrzej Witkowski. Przewodniczącym jury jest Maciej Prus. Werdykt zostanie ogłoszony po ostatnim przedstawieniu konkursowym - w piątek około północy.

Źródło: www.czytelnia.onet.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów