4.12: spotkanie pt."Młoda polska animacja"

«poprzedni     następny»
2007-12-02 22:30:09
4 grudnia o godzinie 19.00 w warszawskiej klubokawiarni Chłodna 25 odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu KULTURA 2.0.

Tematem spotkania będzie MŁODA POLSKA ANIMACJA. W programie projekcje filmów animowanych, m.in. najnowszy film Wojtka Wawszczyka, 16-minutowa animacja DRZAZGA, łącząca nowoczesną technikę komputerową z plastycznym wyrafinowaniem charakterystycznym dla prac polskiej szkoły animacji. Po pokazie filmowym rozmowa z Wojtkiem Wawszczykiem i Marcinem Giżyckim.

Wstęp wolny.

Przykłady aktualnej twórczości polskich animatorów mają być wstępem do rozmowy o sytuacji polskiej animacji u progu obchodów jej 60-lecia. Będzie to okazja do zastanowienia się, jak dokonania z czasów PRL-u korespondują z twórczością młodych animatorów i czy jest szansa na to, by polscy twórcy mogli dotrzeć do publiczności przyzwyczajonej do wysokobudżetowych produkcji takich jak SHREK. Wreszcie - czy impulsem dla tworzenia nowych środowisk twórczych mogą być możliwości, jakie daje Internet?

Wojtek Wawszczyk to jedna z najbardziej obiecujących młodych twarzy polskiej animacji. Autor takich filmów jak HEADLESS (1999), MOUSE (2001) czy PINGWIN (2002), nagradzanych i wyróżnianych na festiwalach w Polsce, Austrii, Niemczech, USA i Japonii. Na swoim koncie ma także pracę przy efektach specjalnych do dużych hollywoodzkich produkcji, takich jak JA, ROBOT czy AEON FLUX.

Marcin Giżycki jest krytykiem i historykiem animacji, realizuje również filmy dokumentalne i animowane. Opublikował m.in. NIE TYLKO DISNEY - RZECZ O FILMIE ANIMOWANYM i KONIEC I CO DALEJ? SZKICE O POSTMODERNIZMIE, SZTUCE WSPÓŁCZESNEJ I KOŃCU WIEKU. Opracował także wydaną przez Polskie Wydawnictwa Audiowizualne ANTOLOGIĘ POLSKIEJ ANIMACJI.

Źródło: www.culture.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów