6.11: herbatka u Kapuścińskiego

«poprzedni     następny»
2008-11-02 01:54:32


       

6 listopada o godzinie 18. zapraszamy na kontynuację cyklu spotkań literackich, organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną, kwartalnik filozoficzny [fo:pa] oraz Urząd Miasta Szczecina pt.: "Herbatka u…". Tym razem w Willi West Ende (Aleja Wojska Polskiego 65) spotkają się miłośnicy twórczości Ryszarda Kapuścińskiego.

W kameralnej atmosferze, przy kawie i herbacie, będzie można posłuchać wspomnień żony pisarza – Alicji Kapuścińskiej. Do rozmowy o życiu i twórczości dołączą także najbliżsi przyjaciele autora:

Wojciech Jagielski – absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Zaczynał jako dziennikarz PAP, od jesieni 1991 jest redaktorem „Gazety Wyborczej”, dla której pisze reportaże z Azji Środkowej, Zakaukazia oraz Afryki. Współpracuje z BBC, publikuje także w „Le Monde”. Wieloletni obserwator konfliktów zbrojnych w Afganistanie, Tadżykistanie i Czeczenii. Relacjonował najważniejsze wydarzenia polityczne przełomu wieków z całego świata. Oprócz regularnie drukowanych w „Gazecie Wyborczej” reportaży wydał trzy książki – „Dobre miejsce do umierania”, „Modlitwa o deszcz”  oraz „Wieże z kamienia”. Swoim pisarstwem kontynuuje tradycje reportażowe Ryszarda Kapuścińskiego, którego uważa za mistrza;

oraz Mirosław Ikonowicz - dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej; przez 30 lat ściśle współpracował z "Polityką"; od ponad 20 lat zajmuje się dziennikarsko Watykanem. Wcześniej był korespondentem w Sofii, Hawanie, Madrycie i Lizbonie, także korespondentem wojennym, relacjonującym konflikty w Angoli i Mozambiku. Przyjaciel i współpracownik Ryszarda Kapuścińskiego, pracowali razem jako korespondenci PAP w Ameryce Łacińskiej i Afryce.

Spotkanie, które poprowadzi Konrad Wojtyła, uświetni wystawa zdjęć Ryszarda Kapuścińskiego udostępniona dzięki uprzejmości Pani Izabeli Wojciechowskiej, prowadzącej galerię fotografii "Green Galery". Wystawa, prezentująca 50 unikatowych zdjęć reporterskich, będzie prezentowana w "Willi West Ende" podczas spotkania, a po spotkaniu w Galerii Prezydenckiej Urzędu Miasta. Spotkanie realizowane jest w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Promocja Czytelnictwa".

Źródło: www.czytelnia.onet.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów