7 V: Inwazja dźwięku w Zachęcie

«poprzedni     następny»
2009-04-30 16:29:53

W czwartek 7 maja o godz. 18 zapraszamy do Galerii Sztuki Zachęta na wykład towarzyszący wystawie Inwazja dźwięku. Muzyka i sztuki wizualne

Jan Topolski

Muzyka i kino – związki i rozstania

Wykład będzie się koncentrował wokół możliwych i faktycznych związków miedzy muzyką a kinem. Punktem wyjścia stanie się estetyka i teoria, a celem - krótka historia i najbardziej wyraziste przykłady. Od ścisłych syntez i ekranizacji utworów po kontrapunkty i konflikty. Wśród tematów m.in. kino awangardowe, filmy animowane, wielkie duety reżysersko-kompozytorskie, filmy o muzyce. Opera, ilustracja, teledysk. A wśród autorów: Kubrick, Saura, The Beatles. Wykład stanowi wstęp do serii wykładów i projekcji filmowych w ramach wystawy „Inwazja dźwięku. Muzyka i sztuki wizualne” a jest także komentarzem do niektórych wystawowych prac.

Jan Topolski – student muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim, stypendysta Deutscher Musikrat. Publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Rzeczpospolitej”, „MusikTexte”, „neue musikzeitung", „Muzyka21”, „Jazz&Classics”, „Nowej Muzyce”, „Ruchu Muzycznym”; współprowadził audycje w II Programie Polskiego Radia, Radiu Jazz, radio_copernicus; redaktor naczelny magazynu o muzyce współczesnej „Glissando”.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów