Poznajcie Religię Tima Willocksa!

«poprzedni     następny»
2014-02-05 10:56:16
news - Poznajcie Religię Tima Willocksa!

Wojna, która powstrzymała ekspansję Turków na Zachód - brutalna tak bardzo jak żądza władzy. Ich bogiem jest wojna, a każdy bóg potrzebuje swojego diabła. Święta wojna - droga do zbawienia czy szaleństwo?

 

Jest rok 1565. Z wybrzeży Złotego Rogu Sulejman Wspaniały wysyła największą armadę od czasów starożytnych z misją unicestwienia najbardziej nieprzejednanych wrogów Turcji: joannitów, sposobiących się do obrony swej twierdzy na Malcie. Dla Turków chrześcijańscy rycerze Zakonu Świętego Jana z Jerozolimy są piekielnymi psami; oni sami zaś nazywają swój zakon Religią. Jedni i drudzy są przekonani, że toczą świętą wojnę, że służą Woli Bożej, która usprawiedliwia każde okrucieństwo, i że czeka ich za to nagroda w raju.

 

W barbarzyńskie starcie dwóch militarnych i cywilizacyjnych potęg, islamu i chrześcijaństwa, wplątane są losy Mattiasa Tannhäusera, najemnika na usługach joannitów, oraz pięknej Carli, którzy podejmują próbę ucieczki z wyspy pośrodku piekła.

 

Tim Willocks pisze z rozmachem, kreśląc w powieści Religia niezwykle plastycznie dzieje małej wyspy i jej obrońców, tworzy bohaterów z krwi i kości.

 

Miłość, seks, nienawiść, heroizm, bezgraniczna odwaga i szczęk zakrwawionych szabel i rapierów - to jest Religia - powieść, która zapadnie w pamięć na bardzo, bardzo długo. Warto się o tym przekonać. Warto sięgnąć po powieść Tima Willocksa i wziąć udział w poświęconym jej konkursie. Warto też przeczytać jej fragment, który premierowo publikujemy:

 

 
Opinia
Treści
azetka79 Linia koment Dzięki
2014-02-05 10:59:02
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów