27 XI: Benefis Olgi Tokarczuk w Trójce

«poprzedni     następny»
2014-11-25 14:56:49
news - 27 XI: Benefis Olgi Tokarczuk w Trójce

Program 3 zaprasza na radiowy benefis Olgi Tokarczuk w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej. Transmisja uroczystego spotkania z wybitną pisarką na antenie Trójki w czwartek, 27 listopada o godz. 19.00. Benefis będzie można także obejrzeć na żywo na stronie internetowej Trójki (www.polskieradio.pl/trojka).

 

W Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 pojawią się znakomici pisarze, krytycy, dziennikarze i przyjaciele Olgi Tokarczuk, ale też muzycy, którzy zarówno dla bohaterki wieczoru, jak i dla słuchaczy Trójki będą niespodzianką. Benefis poprowadzi dziennikarz Programu 3 – Michał Nogaś.

 

Olga Tokarczuk to jedna z najwybitniejszych współczesnych polskich pisarek. Debiutowała w 1979 r. na łamach pisma „Na przełaj”, gdzie pod pseudonimem Natasza Borodin ogłosiła pierwsze opowiadania. W 1989 r. wydała zbiór wierszy Miasto w lustrach, a jej pierwsza powieść – Podróż ludzi Księgi – ukazała się w 1993 r. Artystyczny dorobek bohaterki benefisu to kilkanaście książek, w tym Bieguni, za którą otrzymała w 2008 r. Nagrodę Literacką NIKE. W 2010 r. pisarka została odznaczona Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

 

Benefis Olgi Tokarczuk w Trójce odbędzie się niedługo po premierze jej najnowszej, monumentalnej powieści, czyli Ksiąg Jakubowych. – Jestem przekonany, że ta książka trafi do kanonu naszej literatury współczesnej i stanowi dowód na to, że jest możliwy powrót wielkiej polskiej powieści epickiej, historycznej – mówił w październiku Michał Nogaś w swojej audycji „Trójkowy Znak Jakości”. Warto dodać, że Księgi Jakubowe, które ukazały się nakładem Wydawnictwa Literackiego, opatrzone zostały wspominanym Trójkowym Znakiem Jakości, które otrzymują od Programu 3 tylko najwybitniejsze dzieła polskiej i zagranicznej literatury.

 

Początek uroczystego wieczoru przy Myśliwieckiej 3/5/7 w czwartek, 27 listopada, o  godz. 19.00.

Opinia
Treści
violabu Linia koment A Olga Tokarczuk Trójką, bo już dwa razy ją tam słyszałam, a nowej książce informacji było, że ho ho!
2014-11-25 15:01:38
just_monca Linia koment Radiowa Trójka rządzi światem ;-D
2014-11-25 14:58:15
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów