Percy Jackson opowie o świecie bogów greckich

«poprzedni     następny»
2014-12-19 08:43:30
news - Percy Jackson opowie o świecie bogów greckich

17 grudnia premierę miała ilustrowana książka Greccy Bogowie według Percy’ego Jackson’a. Idealny prezent dla wszystkich fanów twórczości Ricka Riordana dostępny jest już w księgarni platon24.pl

 

Rick Riordan, amerykański pisarz, zyskał w Polsce ogromną popularność dzięki serii książek Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy. Te bestsellerowe pozycje pomagają młodym czytelnikom w niekonwencjonalny sposób poznać świat greckiej mitologii. Po sukcesie przygód greckich herosów, Riordan przybliżył fanom swojej twórczości mitologię rzymską oraz egipską. Wiadomo też, że obecnie pisarz pracuje nad kolejną książką, związaną z mitologią skandynawską. 

 

Najnowsza książka jest niejako uzupełnieniem przygód Percy’ego Jackson’a, jednak zupełnie inną niż dotychczasowe. To właśnie syn Posejdona wciela się w rolę przewodnika po świecie bogów. W tym ilustrowanym zbiorze opowieści, uwielbiany przez czytelników heros, przedstawia spojrzenie od środka, pełne osobistego zaangażowania. Percy do klasycznych opowieści dodaje własną magię oraz sarkastyczne uwagi. Wyjaśnia, jak został stworzony świat, a następnie przekazuje czytelnikom osobistą opowieść o tym, kto jest kim wśród starożytnych - od Apollina po Zeusa. 

 

Sam wygląd książki różni ją też od pozostałych. Pełne dramatyzmu kolorowe ilustracje, które wykonał John Rocco, gwarantują, że będzie to niezbędna pozycja w każdym domu, bibliotece i klasie. Jest nie tylko przyjemna w lekturze, ale również wspaniale się prezentuje. 

 

Książka dostępna jest w księgarni platon24.pl 

Opinia
Treści
violabu Linia koment Jeszcze można zdążyć z prezentem pod choinkę :-)
2014-12-19 09:00:11
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów