Dzieci pomagają dzieciom!

«poprzedni     następny»
2011-05-08 12:15:09
news - Dzieci pomagają dzieciom!

„Dzielę się książkami” – I edycja ogólnopolskiej akcji wystartuje podczas premierowych Targów Książki dla Dzieci w Krakowie (3-5 czerwca 2011r.)

 

         Zbiórka książek dla dzieci przebywających w domach dziecka, szpitalach oraz tych, które spędzają czas w świetlicach środowiskowych – to cel ogólnopolskie akcji „Dziele się książkami” organizowanej przez portal Qlturka.pl i Miasto Słów. I edycja akcji odbędzie się podczas debiutu Targów Książki dla Dzieci, organizowanych w Krakowie w dniach 3-5 czerwca 2011 r.

 

Warto dzielić się książkami

         Aby wziąć udział w akcji wystarczy  przybyć na Targi i odwiedzić stoisko portalu Qlturka.pl i przekazać książkę dla dzieci. Nie ma znaczenia wiek odbiorcy, ważne, by książki były w dobrym stanie. Na wszystkie dzieci, które przyniosą książkę dla swoich rówieśników, organizatorzy przygotowali niespodzianki – spotkania z autorami i ilustratorami oraz twórcze działania. Więcej szczegółów dotyczących akcji znajduje się na stronie: www.dzielesieksiazkami.pl

 

Wyłącz komputer – włącz wyobraźnię!

         Młodsze rodzeństwo najważniejszej imprezy branży wydawniczej w Polsce jakimi od wielu lat są Targi Książki w Krakowie, czyli Targi Książki dla Dzieci zadebiutują w pierwszy weekend po Dniu Dziecka – 3-5.06.2011.

- To propozycja dla rodziców, którzy mogą dowiedzieć się, co dziś czyta się dzieciom! To zachęta dla dzieci, aby poznały fascynujący świat lektur, najlepsze wydawnictwa, najciekawsze magazyny oraz najładniejsze gry i zabawki. Zaraz po Dniu Dziecka stworzymy miejsce, w którym będzie się roiło od książek dla dzieci, pisarzy i postaci z literatury dziecięcej – tłumaczy Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie Sp. z o.o.

 

Baw się z nami!

Wciąż jest rozbudowywany program towarzyszący. Podczas warsztatów z Panem Toti prowadzonych przez Joannę Sorn-Garę najmłodsi dowiedzą się, jak powstaje książka. Ponadto zwiedzający będą mogli wziąć udział w zabawach, które zapewnią m.in. EMPiK,  Egmont, Cafe Szafe, CzasDzieci.pl, Pracownia K., czy Bunkier Sztuki. Targom będą towarzyszyć wystawy prac Joanny Sorn-Gary i Marcina Bruchnalskiego. Dla rodziców zostaną przygotowane wykłady przybliżające m.in. kwestię nauki czytania i pisania dzieci wielojęzycznych, czy zagadnienie dysleksji wśród najmłodszych. A to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji

- Formuła imprezy opiera się na idei stworzenia trzydniowego placu zabaw dla dzieci. Stąd oprócz nowości wydawniczych na targach będą prezentowane zabawki, gry i pogramy edukacyjne. Targi będą miejscem, w którym zarówno dzieci, jak i rodzice będą mogli poznać alternatywne formy spędzania wolnego czasu prezentowane przez ośrodki kultury i kluby animacji dla rodziców – mówi Barbara Sikora, komisarz Targów Ksiązki dla Dzieci.

        

Targi Książki dla Dzieci to nowa inicjatywa, która ma przybliżyć dzieciom świat książek, rodzicom zaś pokazać, jak barwny i bogaty w wartościowe treści jest polski rynek książki dla najmłodszych. Są doskonałym uzupełnieniem Targów Książki w Krakowie – uznawanych za najważniejszą imprezę branży wydawniczej w Polsce, które na początku listopada będą obchodzić jubileusz 15-lecia istnienia.

 

Więcej na: www.dzieci.targi.krakow.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów