Kontrowersyjna "Literatura faktu" według wydawnictwa Czarna Owca!

«poprzedni     następny»
2012-05-17 16:18:12
news - Kontrowersyjna "Literatura faktu" według wydawnictwa Czarna Owca!

"Literatura faktu" wydawnictwa Czarna Owca to seria składająca się z książek poruszających różnorodne tematy – sensacyjne, budzące kontrowersje. Kulisy Centralnego Biura Śledczego, nieznane dotąd operacje polskiego wywiadu w Afganistanie, ofiary pedofilii w polskim Kościele, odkrycia związane z obozem zagłady w Treblince – to tylko niektóre z nich. Książki te łączy jedno – wszystkie są oparte na faktach.

 

Nową serię "Literatura faktu" otwierają mocne tytuły. Jako pierwsza w serii ukazała się właśnie książka Biuro tajnych spraw. Kulisy Centralnego Biura Śledczego autorstwa dwóch znanych dziennikarzy śledczych: Sylwestra Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego. Autorzy przedstawiają, jak naprawdę wyglądało rozbijanie gangu pruszkowskiego, kto stał za aferą starachowicką, gdzie leży wina w sprawie Olewnika. Kto w CBŚ wysługiwał się politykom, kto był kretem przestępców, a kogo pomówiono fałszywie.

 – Z relacji byłych funkcjonariuszy Biura, do których dotarli autorzy, wyłania się nieznana, niekiedy szokująca historia polskich pogromców mafii – opowiada Anna Brzezińska, redaktor prowadząca serię. Spore zainteresowanie budzi już sam zwiastun publikacji:  


 

makowskiA już 13 czerwca, jako druga ukaże się książka Aleksandra Makowskiego, byłego oficera PRL-owskiego wywiadu i jednego z najmocniej napiętnowanych bohaterów Raportu Macierewicza. Tropiąc Bin Ladena. W afgańskiej matni 1997-2007, to trzymający w napięciu reportaż o nieznanych operacjach polskiego wywiadu w Afganistanie. Co ciekawe, autor zdradza niektóre elementy „szpiegowskiej kuchni”. „Autor – jeden z najzdolniejszych oficerów wywiadu PRL, współpracujący także ze służbami wolnej Rzeczypospolitej – nie kryje, że ta książka być może nigdy by nie powstała, gdyby nie sławetny Raport Macierewicza, dekonspirujący operację prowadzoną przez polski wywiad w Afganistanie. Opowiem ci swoją wersję – zdaje się mówić Aleksander Makowski – a ty, czytelniku, sam oceń, czy jest wiarygodna. Poznajemy więc historię widzianą od kulis, napisaną ze zdumiewającą szczerością, często na granicy tego, co oficer wywiadu może publicznie powiedzieć.” – pisze o książce dziennikarka Janina Paradowska. 

 

W niedalekiej przyszłości wydawnictwo Czarna Owca opublikuje kolejne książki z serii. 

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów