19.11.2007-11.01.2008: wystawa SCIENCE FICTIONS w Warszawie

«poprzedni     następny»
2007-11-19 00:31:15
W dniach 19 listopad 2007 – 11 stycznia 2008 w Czarnej Galerii (ul. Marszałkowska 4/3, Warszawa) można obejrzeć wystawę SCIENCE FICTIONS.

SCIENCE FICTIONS jest drugą odsłoną wystawy, która po raz pierwszy prezentowana była we wrześniu tego roku w Wiedniu, pod tytułem DAS LABOR (Laboratorium). Autorem projektu jest Severin Dünser, niezależny austriacki kurator, który tymczasowo zawłaszczył pracownie swoich znajomych - artystów, przyłączając się w ten sposób do większego przedsięwzięcia INTO POSITION zmieniającego w salony wystawowe podobne przestrzenie o łącznej powierzchni 1000 m.kw. (szczegóły na www.intopos.com).

Laboratorium to dla Dünser najprostsza i zarazem najbardziej trafna metafora aktu artystycznej kreacji, gdzie w wyniku podejmowanych prób, szczęśliwych trafień i popełnianych błędów dokonuje się proces prowadzący do nieznanego celu. Wynikiem eksperymentu w sferze sztuki - w przeciwieństwie do doświadczeń naukowych - było obnażenie jego własnych metod badawczych; ukazywał on na końcu zasady swojego działania, materializując ten sposób nowy wymiar słowa 'twórczość'.

Wystawa w warszawskiej Czarnej Galerii skupia się na jednym z aspektów tamtej prezentacji; oto artyści, za pomocą języka nauki, tworząc dzieła unicestwiają ich racjonalność, zamieniając ją w absurd.

Artyści: Davide Balula (FR), Nikolaus Gansterer (AT), Igor Krenz (PL), Mahony (AT), David Moises / Chris Janka (AT), Fabian Seiz (AT), Roman Signer (CH), Keith Tyson (UK), Johannes Vogl (DE), Gernot Wieland (AT)

Źródło: www.culture.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów