27-28.02: Jazz Od Nowa Festival

«poprzedni     następny»
2009-02-26 23:10:17

Występ Al Foster Quartet będzie głównym wydarzeniem Jazz Od Nowa Festival, który po raz dziewiąty odbędzie się w Toruniu. Stojący na czele kwartetu perkusista Al Foster w latach 70. i 80. występował z legendarnym trębaczem Milesem Davisem. Nagrał z nim zaliczane do kanonu muzyki jazzowej płyty On the Corner, Dark Magnus, Panega i Agartha. W Toruniu artysta zagra na zakończenie festiwalu wraz z Eli Degibrim (saksofon tenorowy i sopranowy), Xavierem Davisem (fortepian) i Dougem Weissem (kontrabas).

Toruńską imprezę rozpocznie w piątek występ multiinstrumentalisty Włodzimierza Kiniorskiego i grającego na instrumentach elektronicznych Dariusza Makaruka. Tego dnia zaprezentuje się również Wojtek Mazolewski Quintet oraz zespół String Connection.

Drugiego dnia festiwalu, oprócz kwintetu Fostera, zagrają gitarzysta Jarosław Śmietana z Grubymi Rybami oraz zespół Zen.

Organizatorem festiwalu jest działający przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika Studencki Klub Pracy Twórczej "Od Nowa", który kilka miesięcy temu świętował 50-lecie istnienia.

Wiecej informacji na stronie: www.jazz.umk.pl.

Źródło: www.culture.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów