Historia pewnej rodziny

«poprzedni     następny»
2013-11-04 10:01:26
news - Historia pewnej rodziny

Już 5 listopada będzie miała premierę prawdziwie piękna saga rodzinna, debiut literacki, Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca autorstwa Katarzyny Drogiej - redaktor naczelnej magazynu SENS Rozwój Zdrowie Piękno.

 

Oto powieść – saga rodzinna – skupiona wokół białego domku, i jego mieszkańców, rodziny Janki – głównej bohaterki i zapętlających się losów ludzi mieszkających nad Narwią. Historia, którą nie sposób zostawić ku zapomnieniu, historia którą spisuje Katarzyna Droga, by spełnić dawne marzenie: opisać dzieje swojej rodziny i urodę Podlasia. Wieś Stokowo nad Narwią – to „centrum świata”, tu toczą się burzliwe losy ludzi, którym przyszło żyć w niełatwych czasach XX wieku. Bohaterowie opuszczają rodzinne strony, wyruszają w świat, do miast takich jak Poznań, Warszawa, Białystok, ale wciąż powracają tu – nad Narew. 

 

Książka Katarzyny Drogiej jest wykwintną ucztą dla ciekawych ukrytego piękna polskiej wsi i historii rodziny, której bieg jak bieg rzeki bywa rwący i spokojny – w zależności od czasów w jakich przyszło żyć jej bohaterom. Bohaterom na miarę każdego człowieka, bo każdy z nas odnajdzie w tej książce kawałek siebie, kawałek swojej historii i pokoleń, które ją tworzą.

 

Wspaniała, pełna ciepła i życiowej mądrości saga rodzinna, którą trzeba poznać, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi.

 

Książka Katarzyny Drogiej sprawiła że zapomniałam o obiedzie, pracy, wieczornym filmie. To mój ulubiony gatunek - wspomnienia, w dodatku napisane prostym, ładnym językiem, bez tak modnych dzisiaj udziwnień. Zaplecione wątki dawniejsze i nowsze, rzucone są na szerokie tło Podlasia i Mazur, ciekawe postacie, ciepłe, wielowymiarowe sprawiają, że czytając wsiąkamy w ich dzieje i chcemy być z nimi nie bacząc na odłożone obowiązki. Taki mają czar wspomnienia! Może dlatego, że dzisiejszy świat pędzi, media szaleją a tu, w opowieści Katarzyny - Marianny świat zatrzymał się i możemy w nim tkwić ciekawi dalszych losów bohaterów, choć na ostatniej stronie będziemy rozczarowani, że to już koniec!

Bardzo serdecznie polecam, świetna lektura! 

Małgorzata Kalicińska

 

Ksiażce Katarzyny Drogiej patronuje redakcja serwisu Granice.pl - wszystko o literaturze. 7 listopada 2013 o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Drogą. Odbędzie się ono w księgarni Matras City shopping przy Placu Unii Lubelskiej w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Montgomery, redaktor naczelna "Zwierciadła".  Zapraszamy również do lektury premierowego fragmentu książki: 

 

 

 
Opinia
Treści
azetka79 Linia koment To jest piękna historia...
2013-11-04 10:08:09
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów