Lekkość ruchu, lekkość ciała!

«poprzedni     następny»
2012-05-06 23:06:09
news - Lekkość ruchu, lekkość ciała!

Tego dnia, tak bez przyczyny, postanowiłem trochę pobiegać. Pobiegłem do końca drogi, a kiedy tam dotarłem, pomyślałem, że pobiegnę na koniec miasta. A kiedy tam dotarłem, pomyślałem sobie, że przebiegnę przez hrabstwo Greenbow. A skoro dotarłem aż tak daleko, dlaczego miałbym nie przebiec przez cały stan Alabama? Tak właśnie zrobiłem. Przebiegłem przez Alabamę. Bez żadnego powodu. Po prostu biegłem dalej.... 

Forrest Gump

 

Bieganie to styl życia i taki styl promuje Jeff Galloway. Dziś premierę na polskim rynku mają kolejne dwa bestsellerowe tytuły tego autora: Maraton. Trening metodą Gallowaya oraz Bieganie i odchudzanie dla kobiet. Zdrowa i piękna każdego dnia.

 

maratonPrzebiegnięcie maratonu uznaje się za jedno z cenniejszych dokonań życiowych. Jest rezultatem wysiłku pochodzącego z własnego wnętrza - wykorzystywania fizycznych, umysłowych i duchowych zasobów przez dłuższy czas. Jednak ćwiczenia maratończyka wcale nie muszą przypominać "wyciskania siódmych potów". Książka Maraton. Trening metodą Gallowaya promuje bardziej relaksacyjny, mniej intensywny program treningowy, którego tajnym składnikiem jest metoda marszobiegu Gallowaya -  przygotowując w ten sposób biegaczy do pokonania dystansu 42 km.

Niezależnie od dotychczasowych umiejętności lekkoatletycznych z pomocą rad Jeffa Gallowaya dotyczących wszystkich aspektów przygotowania się do maratonu, kolejne pokolenia biegaczy mają szanse spełnić swoje marzenia. Ukończenie maratonu to cel wielu biegaczy, ta książka umożliwia pokonanie tego dystansu we właściwym rytmie, we właściwym czasie  i bez nadmiernego zmęczenia – z uśmiechem na twarzy i dumą w sercu.

 

kobietPozytywnym efektem biegania jest świetna forma fizyczna, tak ważna dla współczesnych kobiet.  Właśnie z tą myślą powstała książka Bieganie i odchudzanie dla kobiet. Zdrowa i piękna każdego dnia. Tym razem Jeff Galloway napisał książkę wraz z żoną Barbarą, której cenne wskazówki pomogły już tysiącom kobiet osiągnąć piękną sylwetkę. Dodatkowo książka została wzbogacona o porady żywieniowe Nancy Clark.  Nie jest to jednak kolejna książka o diecie. Opisuje metody pomagające zrzucić  kobietom 5, 10, 25, a nawet 50kg i utrzymać nową wagę, natomiast źródłem tej metamorfozy nie są kolejne diety cud, lecz gotowość  do podjęcia trwałej zmiany stylu życia. 

Autorzy motywują do zwiększenia aktywności i przejęcia kontroli nad własną dietą. Tylko połączenie wysiłków swojego organizmu, umysłu i ducha ukierunkowane na czerpanie radości z regularnych ćwiczeń oraz ze stosowania dającej energię diety dają długotrwałe efekty. Poprawa samopoczucia i przypływ energii to tylko jedne z rezultatów zrzucenia w racjonalny sposób zbędnych kilogramów. Po przeczytaniu i wdrożeniu programów treningowych i żywieniowych zaproponowanych przez małżeństwo Jeffa i Barabary Galloway życie dosłownie staje się lżejsze!

To książka bez efektu jo-jo! To dawka profesjonalnej wiedzy dzięki której każda kobieta, która chce dokonać  pozytywnej zmiany w swoim wyglądzie ( i nie tylko) dokona tego i utrzyma ten stan przez długie lata ciesząc się świetną formą, zdrowiem i piękną sylwetką! 

 

Książki ukazały się nakładem Wydawnictwa Helion/Septem.pl

 

Jeff i Barbara Galloway mieszkają w Atlancie w stanie Georgia. Jeff był grubym trzynastolatkiem, zmuszanym w szkole do ćwiczeń. I choć przez kilka lat nie odnosił żadnych sukcesów, wciąż trenował i nie przerywał treningów - uczył się na własnych błędach. Czternaście lat później zdołał zakwalifikować się do olimpijskiej kadry Stanów Zjednoczonych. Od pół wieku lat bada i testuje różne strategie oraz programy treningowo-żywieniowe. Barbara ukończyła studia w zakresie wychowania fizycznego. Była nauczycielką, tworzyła programy treningowe, a w ciągu swego trwającego już ponad trzydzieści lat małżeństwa z Jeffem współpracowała z nim przy realizacji różnych projektów i warsztatów. Jest też współautorką jego książek.

 

Jeff Galloway - jest olimpijczykiem i trenerem biegania. Przed dziesięciu laty stworzył unikalny program treningowy, pozwalający biegaczom przygotować się do maratonu i ukończyć go z sukcesem. Jego pierwsza książka stała się światowym bestsellerem, w tej z kolei znajdziesz informacje pozwalające Ci wybrać odpowiedni program treningowy, nie stracić motywacji, trenować z grupą, unikać kontuzji i spalać tkankę tłuszczową. Niezależnie od tego, jakie są Twoje umiejętności lekkoatletyczne, z pomocą Jeffa z dużym prawdopodobieństwem osiągniesz spełnienie swoich marzeń, czyli ukończysz maraton.

 
Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów