Małgorzata Gutowska-Adamczyk z czytelniczkami

«poprzedni     następny»
2012-05-16 14:33:13
news - Małgorzata Gutowska-Adamczyk z czytelniczkami

 

Zaczytywaliście się w Cukierni pod Amorem? Pokochaliście jej bohaterów, rozmawialiście o nich z bliskimi, z rodziną, przyjaciółmi? Małgorzata Gutowska-Adamczyk, która swą książką uwiodła tysiące czytelników, opowiadając im o przeszłości Polski, tym razem podejmuje temat naszej codzienności. Opuyblikowaną niedawno książkę Małgorzata Gutowska-Adamczyk rozmawia z czytelniczkami "Cukierni pod Amorem" zainspirowały liczne spotkania, podczas których często pytano o poglądy autorki na kwestie kobiece oraz inne aspekty życia społecznego. 

 

- Nie jest to poradnik, tylko babskie pogaduszki. Nie mamy na celu zmiany świata, chciałybyśmy jedynie oswoić rzeczywistość i nawzajem wesprzeć się w trudzie codziennego dźwigania ciężarów, które na nas nakładają nasze role społeczne – mówi autorka. Rozmowy krążą wokół związków, uczuć, szczęścia, rozstania, przyjaźni, pracy, rodziny, walki z przeciwnościami, ale nie omijają też tematu religii czy roli kobiet w polityce. Ta książka to mądra, kobieca rozmowa o życiu. Pogawędka z przyjaciółką jest potrzebna każdej kobiecie, poprawia samopoczucie, pozwala znaleźć właściwą perspektywę dla własnych problemów, otwiera na istotne zagadnienia. Przede wszystkim jednak daje poczucie, że jest ktoś, kto nas naprawdę rozumie. To lektura, z której płynie siła, inspiracja i życiowa mądrość. Rozmowa jak powietrze jest potrzebna do życia!

 

 

- Tak mi się wydaje, że gdybym napisała książkę, to największą radość sprawiłoby mi, gdyby ta książka otwierała czytelników na innych, była pretekstem do rozmowy - podkreśla we wstępie do książki psycholog Hanna Michalska. - To jest wstęp do takiej właśnie książki – rozmowy czytelniczek o ważnych dla nich sprawach z różnych obszarów życia. Często w życiu zostajemy sami ze swoimi myślami. Jeśli jednak mamy szczęście i umiejętności, lubimy dzielić się swoimi przemyśleniami, wątpliwościami, poglądami z innymi. Aby tak się stało, musimy mieć pewność, że rozmowa przebiega w atmosferze zaufania musimy mieć poczucie bezpieczeństwa. W hierarchii potrzeb amerykańskiego psychologa Abrahama Maslowa potrzeba bezpieczeństwa sytuuje się zaraz po potrzebach biologicznych, jako warunkująca  nasz rozwój. Sprawia, że jesteśmy gotowi i otwieramy się na przyjaźń i bliskość z innymi. Poszukujemy przyjaźni, tworzymy więzi. Rozmowa Kasi, Agnieszki, Marty, Elżbiety i Doroty z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk właśnie w takiej atmosferze przebiega, w atmosferze bezpieczeństwa, zrozumienia, z zachowaniem prawa do odrębności, do różnienia się. Pokazuje nam, jak możemy rozmawiać o życiu, uczuciach, szczęściu, dobrych radach, przyjaźni, rozstaniu, rodzinie, o pracy, zainteresowaniach, a nawet o wierze i religii, Polsce i Polakach. A więc o czym jest ta książka? O wszystkim! Kobiety rozmawiają o życiu. Rozmawiają! To słowo wymaga podkreślenia. Mówią i słuchają, a przecież wielu/wiele z nas tęskni za rozmową, którą, żyjąc w pośpiechu, zamieniliśmy na krótkie wiadomości tekstowe i komunikaty w sieci. Rozmowa, a jeszcze bardziej mówienie o sobie z poczuciem, że ktoś nas słucha i rozumie, to istota psychoterapii.

 

Zapraszamy do lektury!

 

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów