Rusza nagroda blogerów książkowych!

«poprzedni     następny»
2012-06-27 13:15:10
news - Rusza nagroda blogerów książkowych!

W niedzielę, 1 lipca 2012, upływa termin zgłaszania nominacji do „Złotej Zakładki” – nagrody blogerów książkowych. Nagrody dla najlepszych książek opublikowanych w 2011 roku wręczone zostaną podczas Targów Książki w Katowicach, którym towarzyszyć będzie zjazd polskich blogerów. Partnerem przedsięwzięcia jest wortal literacki Granice.pl

 

Od dłuższego czasu w środowisku blogerów książkowych odbywały się dyskusje o promowaniu wartościowych książek, które nie zawsze promowane są przez wydawnictwa. Autorzy blogów poświęconych książkom dyskutowali także o tym, dlaczego warto podkreślić to, co podoba się szerokim rzeszom czytelników, a nie wyłącznie profesjonalnym krytykom. - Środowisko polskich blogerów książkowych rozwija się w bardzo szybkim tempie, z dnia na dzień pojawiają się nowe blogi o ścisłej specjalizacji lub ogólnie o literaturze – podkreśla Monika Badowska, autorka bloga „Z lektur prowincjonalnej nauczycielki” - http://prowincjonalnenauczycielstwo.blogspot.com/. - Blogosfera książkowa nabiera rozpędu, dojrzewa, ewoluuje, zyskuje coraz więcej czytelników. Nasz głos jest coraz bardziej słyszany i doceniany przez portale, media, wydawnictwa.

 

W jednej z dyskusji wypłynął problem nagród literackich. Wielu blogerów uważa, że nagrody literackie przyznawane przez krytyków nijak się mają tak naprawdę do tego, co czytamy, co lubimy i doceniamy. Dlatego powstał pomysł nagrody blogerów – „Złotej Zakładki”, która przyznana została po raz pierwszy w 2011 roku podczas Targów Książki w Katowicach.

 

Prawo do zgłaszania książek mają blogerzy piszący o książkach, których blog w momencie otwarcia naboru nominacji funkcjonuje od 6 miesięcy i w którym publikowanych jest co najmniej dwanaście recenzji w roku. Każdy z uprawnionych Blogerów może nadesłać maksymalnie po trzy nominacje w każdej kategorii. Nie ma obowiązku zgłaszania nominacji w każdej spośród kategorii. Zgłoszenia należy przysyłać na adres: nominacje@zlota-zakladka.pl. W mailu z nominacjami musi znaleźć się adres bloga w celu jego weryfikacji oraz nick właściciela bloga. Blogi, których właściciele ukryją czas powstania strony, będą zdyskwalifikowane.

 

- Nominować można książki opublikowane w Polsce w 2011 roku – mówi Agnieszka Tatera, autorka bloga „Życiowa pasja bibliofila” - http://ksiazkowo.wordpress.com/- Nominować warto książki w kategoriach: „Najlepsze czytadło”, „Najbardziej poruszająca książka”, „Najlepsza intryga”, „Najlepsza książka non-fiction”, „Najzabawniejsza książka”, „Najciekawszy świat powieści”, „Najbardziej wciągająca książka”, „Najlepsza książka dla dzieci”, „Najlepsza książka dla młodzieży”. Nominować trzeba… tylko do 1 lipca bieżącego roku.

 

Więcej informacji o przedsięwzięciu znaleźć można na stronie internetowej przedsięwzięcia – http://zlota-zakladka.pl  

Opinia
Treści
takahe Linia koment ciekawa nagroda
2014-02-05 20:55:09
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów