Poznajcie chłopaka w sukience!

«poprzedni     następny»
2015-03-19 09:57:17
news - Poznajcie chłopaka w sukience!

Masz szlaban. Siedzisz w domu, a reprezentacja szkoły właśnie przegrywa najważniejszy mecz. 

Dlaczego? Bo dyrektor wyrzucił najlepszego napastnika. 

 

Ciebie! Wiem, cała afera to miał być tylko żart. Teraz już nic nie możesz zrobić. 

 

Ale twoja drużyna – tak! Przecież was wszystkich nie skreśli z listy uczniów. 

Zostało tylko i aż czterdzieści pięć minut! 

 

Pierwszy gol za przyjaźń! 

Drugi za lojalność! 

Trzeci za tolerancję!

 

23 marca nakładem Domu Wydawniczego Mała Kurka ukaże się nowa książka Davida Walliamsa Chłopak w sukience. Pisarz jest jednym z najsympatyczniejszych brytyjskich twórców literatury dziecięcej. Jego książki zdobyły serca młodych czytelników i stale zajmują pierwsze miejsca na listach bestsellerów. Były wielokrotnie nagradzane w międzynarodowych konkursach literatury dziecięcej. Doczekały się swoich adaptacji filmowych z gwiazdami takimi jak Julie McKenzie w ekranizacji powieści Babcia Rabuś czy Hugh Boneville, grający w adaptacji Pana Smrodka. W samej Wielkiej Brytanii sprzedano ponad dwa miliony ich egzemplarzy. Książki te ukazały się w Polsce nakładem Domu Wydawniczego Mała Kurka. Wkrótce mamy nadzieję spotkać Demoniczną Dentystkę oraz innych niezwykłych bohaterów.

 

David Walliams to także scenarzysta, współtwórca serialu komediowego Little Britain i Come Fly With Me, oraz aktor teatralny i filmowy. Działa aktywnie na rzecz akcji charytatywnej Sports Relief, która wspiera między innymi: ofiary przemowy domowej, osoby chore psychicznie i młodzież mieszkającą na ulicach. Autor jest jurorem Britain’s Got Talent. Na jego występy publiczność czeka tak samo niecierpliwie jak na pokazy uczestników popularnego show.

 

Książce Chłopak w sukience patronuje redakcja serwisu Granice.pl Gorąco polecamy ją uwadze czytelników. Już dziś macie okazję przeczytać jej premierowe fragmenty: 

 

 

 
Opinia
Treści
violabu Linia koment Po fragmencie można się spodziewać, że to książka promująca tolerancję wobec inności, zatem OK. Jeśli jednak próbuje wmówić młodym ludziom, że chłopiec w sukience to zupełnie normalny widok, to jestem przeciw.
2015-03-19 16:19:30
szpachela Linia koment Mała Kurka ma bardzo ciekawe książki. Szkoda, że nie mam w rodzinie nikogo w takim wieku, bym mogła tę książkę podarować.
2015-03-19 10:11:15
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów