Lala Lolka polskim must have!

«poprzedni     następny»
2013-07-25 14:32:35
news - Lala Lolka polskim must have!

Z przyjemnością informujemy o kolejnym wyróżnieniu wydawnictwa Ładne Halo, tym razem przez środowisko polskiego designu. Rada Ekspertów Lodz Design Festiwalu uhonorowała Lalę Lolka Katarzyny Boguckiej znakiem must have! W ramach plebiscytu typowane są najciekawsze wytwory polskiego wzornictwa, ukazujące współczesne trendy w projektowaniu. Większość z nich będzie można obejrzeć na zbiorowej wystawie “must have from Poland” podczas tegorocznej, siódmej już, edycji międzynarodowego festiwalu designu w Łodzi, w dniach 17-27 października 2013. 

 

Katarzyna Bogucka – ilustratorka, autorka książek, designerka tworząca dla dzieci – w 2009 roku obroniła dyplom malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Ilustruje książki dla dzieci, rodziców i własnej przyjemności. Zajmuje się ponadto ilustracją prasową i reklamową (m.in.Twój Styl, Przekrój). Projektuje wzory wykorzystywane w designie użytkowym: odzież, tapety, wystrój wnętrz. Wraz z partnerem prowadzi studio projektowe www.nioska.com.

 

Lala Lolka, pierwsza autorska książka w jej dorobku, to przewrotna historia chłopca, który bawi się lalką. Zmagania tytułowego Lolka z gromadą groteskowych dorosłych bohaterów – poczynając od nieporadnego taty i roztrzepanej mamy, a skończywszy na diabolicznej pani przedszkolance – śmieszą tu zwłaszcza na poziomie obrazkowym. Kontrowersyjny temat genderowych stereotypów w konfrontacji z dziecięcą swobodą wyrażania siebie, został tu ubrany w smakowite graficznie kolory i kształty o charakterystycznym dla autorki retro sznycie, przywołującym nostalgię za wzornictwem z lat 50-tych i 60-tych. Książka kierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym, jak i do starszych smakoszy niebanalnej ilustracji. Patronuje jej redakcja serwisu Granice.pl - wszystko o literaturze.

 

Honorowy patronat nad Lalą Lolka sprawuje Czesiociuch – ambitna marka nowoczesnych ubrań dla dzieci typu unisex, stworzona przez Czesława Mozila i Dorotę Zielińską. Czesiociuch powstał w opozycji do zjawisk takich jak narzucanie dzieciom społecznych stereotypów zachowania i infantylizacja produktów do nich skierowanych. Patronatu medialnego nad książką udzielili: Dzieci są ważne, Zwykłe Życie, Lupus Libri, Granice.pl.

Opinia
Treści
azetka79 Linia koment świetnie, świetnie, świetnie
2013-07-25 23:00:24
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów