Koreańska pisarka nagrodzona!

«poprzedni     następny»
2012-12-06 10:43:14
news - Koreańska pisarka nagrodzona!

Czy to właśnie jest życie? Czy dzieje się tak dlatego, że nieubłaganie płynący czas niesie ze sobą zarówno szczęście, jak i żal? Kiedy znajdowałam się w samym centrum życiowych zawirowań, nie mogąc się z nich wydostać ktoś – nie pamiętam kto – powiedział mi, że kiedyś nadejdzie inny czas. I chyba miał rację. To właściwe słowa dla ludzi cierpiących, ale też dla osób, których życie jest pełne szczęścia: pierwszym dają siłę do przetrwania, drugich uczą pokory.

 

Seul, lata osiemdziesiąte XX wieku. Jeong Yun po rocznym urlopie dziekańskim wraca na studia, gdzie spotyka Myeong-seo i Mi-ru. Już od pierwszego spotkania nowi przyjaciele intrygują Yun nie mniej niż pełne tajemnic uliczki Seulu. Czasy są ciężkie - Korea Południowa wciąż znajduje się pod dyktaturą wojskową – cała trójka zaprzyjaźnia się, wspiera wzajemnie i darzy specjalnym uczuciem. Tajemnicze zgony, pilnie strzeżone tajemnice, które wychodzą na światło dzienne stają się także ich udziałem. Prawdziwy dramat ma jednak dopiero nadejść… 

 

Tak jak Zaopiekuj się moją mamą, podobnie kolejna powieść Shin Kyung-Sook Będę tam w pełni łączy uniwersalne i niewygodne tematy w pełnym fascynacji świecie.Ta niezwykle przejmująca powieść jest delikatnym badaniem młodzieńczych namiętności, dramatów i zawirowań politycznych.

 

Książka otrzymała nagrodę czytelników w konkursie i plebiscycie Najlepsza książka na zimę w prestiżowej kategorii "Proza obca", obejmującej zagraniczną prozę z zakresu literatury pięknej!

 

Shin Kyung-Sook jest jedną z najbardziej znanych pisarek koreańskich na świecie. Światowy rozgłos przyniosła jej powieść Zaopiekuj się moją mamą, która przetłumaczona na ponad 30 języków. Do dziś Shin napisała 7 powieści, 7 zbiorów opowiadań i 3 tomy esejów. Otrzymała między innymi nagrody literackie takie jak: Nagrodę Młodych Artystów (1993), Nagrodę literacką Hyundae (1994), Literacką Nagrodę Manhae (1995), Literacką Nagrodę Dong (1997) oraz Nagrodę Yi Sanga (2001). W 2006 roku zdobyła Prix de L'Inapercu we Francji. W 2011 roku jako pierwsza osoba z Korei otrzymała jedną z najbardziej prestiżowych nagród na świecie - Man Asian Literary Award - za książkę Zaopiekuj się moją mamą.

Opinia
Treści
takahe Linia koment Chce przeczytać tą książkę
2014-02-05 15:46:39
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów