23 VIII Miasto kości obejrzymy w kinach!

«poprzedni     następny»
2013-05-23 15:11:59
news - 23 VIII Miasto kości obejrzymy w kinach!

Pierwsza część ekranizacji bestsellerowej powieści Cassandry Clare Miasto Kości w kinach już 23 sierpnia 2013! W rolach głównych: Lily Collins, Jamie Campbell-Bowen, Lena Headey i Jonathan Rhys-Meyers. 

 

Książki z serii Dary Anioła sprzedały się w Polsce w ponad 100 000 egzemplarzy. Czy film na ich podstawie odniesie podobny sukces jak ekranizacje Sagi Zmierzch? Warto obejrzeć zwiastuny.

 

Wygląda też na to, że Dary Anioła: Miasto Kości rzeczywiście ukażą się w 3D, tak jak wspominał w maju reżyser Scott Charles Stewart.

 

Z okazji premiery filmu Wydawnictwo Mag przygotowuje specjalną edycję Miasta Kości.

 

 

 

Tysiące lat temu Anioł Razjel zmieszał swoją krew z krwią mężczyzn i stworzył rasę Nephilim, pół-ludzi, pół-aniołów. Mieszańcy człowieka i anioła przebywają wśród nas, ukryci, ale wciąż obecni. Są naszą niewidzialną ochroną. Nazywa się ich Nocnymi Łowcami. Nocni Łowcy przestrzegają praw ustanowionych w Szarej Księdze, nadanych im przez Razjela. Ich zadaniem jest chronić nasz świat przed pasożytami - demonami, które podróżują między światami, niszcząc wszystko na swej drodze. Ich zadaniem jest również utrzymanie pokoju między walczącymi mieszkańcami podziemnego świata, krzyżówkami człowieka i demona, znanymi wilkołakami, wampirami, czarodziejami i wróżkami. W swoich obowiązkach są wspomagani przez tajemniczych Cichych Braci. Cisi Bracia mają zaszyte oczy i usta i rządzą Miastem Kości, nekropolią znajdującą się pod ulicami Manhattanu, w której leżą zmarli Łowcy. Cisi Bracia prowadzą archiwa wszystkich Łowców Cieni, jacy kiedykolwiek żyli. Strzegą również trzech darów, które anioł Razjel powierzył swoim dzieciom. Jednym z nich jest Miecz. Drugim Lustro. Trzecim Kielich.

 

Od tysięcy lat Cisi Bracia strzegli Darów Anioła. Było tak aż do Powstania - wojny domowej pod przywództwem zbuntowanego Łowcy, Valentine’a, który niemal na zawsze zniszczył tajemny świat Łowców. I mimo, że od śmierci Valentine’a minęło wiele lat, rany, jakie zostawił, nigdy się nie zabliźniły. Od Powstania minęło piętnaście lat. Jest upalny sierpień w tętniącym życiem Nowym Jorku. W podziemnym świecie szerzy się wieść, że Valentine powrócił na czele armii wyklętych. A Kielich zaginął… 

 

Być świadkiem morderstwa – to przeżycie, które pozostawia w psychice ślad na całe życie. Clary Fray wiedze życie normalnej, nieco zbuntowanej nastolatki. Gdy jednak pewnego razu w klubie staje się świadkiem bezwzględnego morderstwa, popełnionego przez trzech nastolatków na ich rówieśniku, jej dotychczasowa rzeczywistość kompletnie się rozpada. Nieboszczyk w niewyjaśniony sposób na jej oczach rozpływa się w powietrzu, a pokrytych dziwnymi tatuażami ’’morderców’’ nikt, prócz niej samej, nie widzi. Następujące później wydarzenia są coraz bardziej niesamowite i groźne. Jej dom nawiedza dziwny stwór, który porywa jej matkę, a samą Clary ma zamiar uczynić swoją kolacją. 

 

Clary Fray to nastoletnia rudowłosa artystka o skłonnościach do wpadania w tarapaty. Jej najlepszym i jedynym przyjacielem jest chłopak, matka jest roztrzepaną artystką, a miejscem rozrywki są ulice Manhattanu i nocne kluby. 

 

Poszukując matki, Clary trafia do tajemnego świata, położonego głęboko pod ulicami Nowego Jorku, zwanego Podziemnym Światem, pełnego tajemniczych wróżek, wampirów, hybryd człowieka i wampira, i demonów. Clary jest rozdarta pomiędzy uczuciami, które żywi do dwóch chłopców – jej najlepszego przyjaciela, Simona, oraz do tajemniczego łowcy wampirów, pół-człowieka, pół-anioła Jace’a. Wkrótce sama staje się częścią ukrytego świata łowców demonów zwanych Nefilim i odkrywa straszną tajemnicę... 

 

Trylogia Dary Anioła składa się z Miasta Kości, Miasta Popiołów i Miasta Szkła, a uzupełnia ją Miasto Upadłych Aniołów i zajmuje pierwsze miejsca list bestsellerów obok ekranizowanego „Zmierzchu”. To przykład, jak bardzo temat wampirów stał się popularny w literaturze. Trylogia zyskała kilkanaście fanklubów w Stanach i liczne fanowskie strony internetowe, m.in. niemiecką, hiszpańską i norweską.

 

Cassandra zaczęła pisać Miasto Kości w 2004 roku, zainspirowana miejskim krajobrazem Manhattanu i Nowego Jorku, jej ulubionego miasta. Wcześniej pracowała jako dziennikarka w różnych czasopismach, m.in. w tabloidach, w których zdawała relacje z podróży Brada i Angeliny, pisała o garderobie Britney Spears i innych celebrytów. Od 2006 roku w pełni poświęciła się pisaniu książek i ma nadzieję nigdy więcej nie pisać o Paris Hilton. Cassandra Clare przyjęła pseudonim literacki, inspirowany własną powieścią zatytułowaną Piękna Kasandra, opartą na opowiadaniu Jane Austen. Pierwszym wydanym w druku tekstem Cassandry było opowiadanie Poradnik dla dziewcząt, jak pokonać Mrocznego Pana, które znalazło się w antologii humorystycznych opowiadań fantasy.

 

Cassandra Clare nienawidzi pisać w domu, ponieważ rozpraszają ją telewizyjne reality show oraz jej dwa koty. Najchętniej pisze w kawiarniach i restauracjach. Lubi pracować w towarzystwie przyjaciół, którzy pilnują, by dotrzymała terminów. Jest fanką internetowych społeczności, ma swój profil na Facebooku i YouTube.

Opinia
Treści
hajduczek Linia koment Córka mnie namawia, żeby iść z nią do kina na ten film (o ile w naszym kinie będzie) Ksiązkę właśnie czyta, ma nadzieję że nie przegapię ekranizacji.
2013-07-27 16:18:17
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów