25-26 sierpnia: Manifestacje poetyckie w Warszawie

«poprzedni     następny»
2007-07-12 01:14:34

„Poezja wyczerpała już prestiż, który zawdzięczała swoim poszukiwaniom formalnym. Poza granicami estetyki oznacza ona panowanie ludzi nad ich własnymi przygodami. Poezję można wyczytać z twarzy. Dlatego stworzenie nowych twarzy jest naglącą potrzebą. Poezję znajdujemy w formach miast. Dlatego też zbudujemy poruszające miasta. Nowe piękno będzie SYTUACYJNE, to znaczy  t y m c z a s o w e  i przeżywane. Poezja to dla nas nic innego, jak tworzenie absolutnie nowych zachowań oraz środki służące do namiętnego angażowania się w te zachowania.”

(Guy Debord „La carte d’apres nature” 1954, styczeń, nr specjalny)

 

 

Zapraszamy na III Festiwal Literacki Manifestacje Poetyckie, który w tym roku odbędzie się w plenerach wokół Instytutu Teatralnego (w pobliżu Zamku Ujazdowskiego) 25-26 sierpnia.

W programie: targi książki poetyckiej, instalacje plastyczno-literackie, koncerty, spotkania autorskie, slam, teatr, panele dyskusyjne, zlot ponad 100 poetów z całego kraju, warsztaty literackie, rozstrzygnięcie Konkursu Poetyckiego im. T.J. Pajbosia; wydarzenia artystyczne i krytyczne. Program Festiwalu dostępny będzie  w naszym wortalu po 20 lipca 2007.

Zapraszamy. Przyjdź i zaangażuj się w Manifestacje Poetyckie.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów