Kawiarnia nie tylko dla miłośników Harry'ego Pottera

«poprzedni     następny»
2016-02-29 10:44:56
news - Kawiarnia nie tylko dla miłośników Harry

Wiszące miotły, magiczne gry planszowe, kremowe piwo bezalkoholowe i… książki opowiadające o przygodach Harry’ego Pottera. Na miłośników powieści J.K. Rowling czeka „Dziórawy Kocioł” - kawiarnia otwarta w Krakowie trzy miesiące temu. Ale uważajcie - jej popularność jest ostatnio tak duża, że konieczna może być wcześniejsza rezerwacja. 

 

Nazwa kawiarni, o czym doskonale wiedzą wszyscy miłośnicy książkowego cyklu, nawiązuje do powieściowej kawiarni, której specjalnością było kremowe piwo. To zamówić można również w krakowskiej knajpce, a przygotowywane jest według autorskiego przepisu, bezalkoholowe, oparte na mleku i karmelu. 

 

Nazwę jednak w stosunku do książkowej zmieniony, słowo „dziurawy” zapisując z błędem ortograficznym. - Błąd jest jak najbardziej celowy i uczyniony z pełną premedytacją - mówią twórcy kawiarni - Chcieliśmy żeby przyciągał uwagę i wzbudzał kontrowersje, a także podkreślał, że w Kociołku mamy swój własny świat i nie przejmujemy się takimi sprawami jak ortografia. U nas każdy może znaleźć świat, w którym choć na chwilę zapomni o swoich problemach, powinnościach, wymaganiach, jakie stawia mu współczesny świat, a usiądzie przy kremowym piwie i poczuje się na moment magicznie. Mamy nadzieję, że nie zniechęci to nikogo do odwiedzin w naszym lokalu. 

 

Swobodne podejście do ortografii to chyba jeden z niewielu zarzutów, jaki klienci stawiają knajpce - bo błędy pojawiają się również w menu. Wynagradza to jednak niezwykła atmosfera tego miejsca. Oraz niektóre pozycje z menu - w „Dziórawym Kotle” zakosztować można na przykład Prawie Bezgłowego SerNicka, ciasta, które przeżyło czy kawy nazwanej Espresso Patronum. Dlatego odwiedzają ją zarówno zdeklarowani miłośnicy cyklu, ubrani w kupowane na Amazonie niezwykłe stroje czy chwalący się tatuażami związanymi z powieściami Rowling, jak i zwiedzający Kraków, którzy zapuścili się w ulicę Grodzką.

 

A oto kilka zdjęć z kawiarni: 

 

sernick

Prawie Bezgłowy SerNick

 

goscie

Goście kawiarni

 

nauka

Nauka do SUMów. 

 

stol

Dyniowe menu

 

nimbus

Wiecie, który to model Nimbusa? 

 

bar

 

ekspres

 

Więcej zdjęć i informacji o kawiarni: 

https://www.facebook.com/dziorawykociol/

Opinia
Treści
martucha180 Linia koment Klimatycznie!
2016-02-29 10:56:11
dayna15 Linia koment podoba mi się :)
2016-02-29 10:55:01
szpachela Linia koment Pewnie zajrzę tam przy okazji :) Lubię takie klimatyczne miejsca :)
2016-02-29 10:48:43
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów