Kogo pokochają Fryderyki? Czyli wideoklipy w dziale TV

«poprzedni     następny»
2009-02-12 20:42:57

Wyścig po najważniejsze polskie nagrody muzyczne rozpoczęty. Ogłoszono nominacje do Fryderyków. Zapraszamy do obejrzenia teledysków piosenkarzy, którzy w tym roku mają największe szanse na zdobycie tego wyróżnienia. Teledyski te zamieściliśmy w dziale "TV". Najbardziej z nominacji cieszyć się może z pewnością Ania Dąbrowska. Świetna płyta "W spodniach czy w sukience", zapewniła artystce szanse na 8 statuetek w kategoriach: Album Roku Pop, Piosenka Roku ("Nigdy więcej nie tańcza ze mną"), Wokalistka Roku, Kompozytor, Autor Roku, Produkcja Muzyczna Roku, Wideoklip Roku ("Nigdy więcej nie tańcz ze mną", Najlepszy Projekt Graficzny Albumu („W spodniach czy w sukience”).


Powodów do narzekań nie ma również najbardziej rozśpiewana polska aktorka. Maria Peszek otrzymała 7 nominacji do Fryderyków, w kategoriach: Album Roku Muzyka Alternatywna, Piosenka Roku ("Rosół"), Wokalistka Roku, Autor Roku, Produkcja Muzyczna Roku, Wideoklip Roku (za teledysk do piosenki „Rosół"), Najlepszy Projekt Graficzny Albumu ("Maria Awaria").

Cieszyć się może również artysta ukrywający się pod pseudonimem Czesław Śpiewa. Zjawił się znikąd, nie miał za sobą potężnej machiny marketingowej, a jednak melomani go pokochali. Wydany w zeszłym roku album "Debiut" nominowano w następujących kategoriach: Album Roku Muzyka Alternatywna, Album Roku Pop, Piosenka Roku ("Maszynka do świerkania"), Wokalista Roku, Grupa Roku, Nowa Twarz Fonografii, Wideoklip Roku (za teledysk do piosenki „Maszynka do świerkania").
Zapraszamy do oglądania i słuchania muzyki artystów. Teledyski i piosenki zamieściliśmy w dziale "TV"

fot. za: filmweb.pl

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów