17-18 VI: Festiwal Książki Opole 2016!

«poprzedni     następny»
2016-03-29 18:23:51
news - 17-18 VI: Festiwal Książki Opole 2016!

W dniach 17-18 czerwca, odbędzie się Festiwal Książki Opole 2016! Targi Książki, spotkania autorskie, znane nazwiska ze świata literatury, muzyki i kultury, warsztaty, dyskusje, prelekcje i koncerty! Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL Drukarnia Opolgraf.

 

Z okazji festiwalowej studniówki, chcielibyśmy zapowiedzieć pierwsze w Opolui jedyne w Polsce wydarzenie, które promuje czytelnictwo poprzez muzykę - Festiwal Książki Opole 2016. Miejscem czytelniczego miasteczka będzie Plac Wolności, gdzie w przedostatni weekend czerwca, w Filharmonii Opolskiej, odbędą się targi książki z udziałem największych polskich wydawnictw – wspomina Natalia Pojasek, organizatorka.

 

Na festiwalowych scenach zagoszczą znani pisarze, poeci, blogerzy i osoby związane ze światem kultury. O muzyczny akcent festiwalu natomiast, zadbają muzycy Filharmonii Opolskiej oraz gwiazda sobotniego koncertu, który odbędzie się przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej (plac zieleni od ul. Niedziałkowskiego). Podczas wydarzenia odbędą się liczne atrakcje, takie jak: warsztaty, panele dyskusyjne i konkursy - podkreśla Monika Błażejewska, organizatorka.

 

Jako drukarnia, od wielu lat bierzemy udział w targach książki w Polsce i zagranicą, a  jednocześnie posiadamy dziewięcioletnie doświadczenie w organizowaniu spotkań autorskich w ramach Fabryki Inspiracji. Obserwując rosnące zainteresowanie projektem, postanowiliśmy pójść krok dalej i tak powstał pomysł zorganizowania Festiwalu Książki. W nazwie chcieliśmy nawiązać do muzyki, która jednoznacznie kojarzy się ze Stolicą Polskiej Piosenki – wspomina Prezes Drukarni Opolgraf oraz pomysłodawca wydarzenia, Mirosław Szewczyk. 

 

We wstępnym raporcie Biblioteki Narodowej możemy przeczytać, że w ubiegłym roku po książkę sięgnęło 36,9% Polaków. Wyniki są zatrważająco niskie w porównaniu z ubiegłymi latami. Przyczyn niskiego poziomu czytelnictwa może być bardzo wiele. Jedną z nich jest m.in. nieatrakcyjne krzewienie nawyków czytelniczych wśród Polaków. Dlatego celem Festiwalu Książki Opole 2016 jest pokazanie interdyscyplinarności książki, która łączy słowa, muzykę i sztukę w nowoczesnej formie.

 

Strategicznym Partnerem wydarzenia jest Miasto Opole, a pozostałymi partnerami: Filharmonia Opolska, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, Miejska Biblioteka Publiczna, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, Radio Opole, Nowa Trybuna Opolska i Solaris Center. Sponsorami są dystrybutorzy papieru - Papirus i Antalis. 

 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/FestiwalKsiazkiOpole/

 

informacja nadesłana

Opinia
Treści
emilly26 Linia koment Jak dla mnie za daleko, ale pomysł wspaniały:)
2016-03-30 19:36:27
martucha180 Linia koment Ech, drugi koniec kraju. Ale inicjatywa wspaniała!
2016-03-29 20:16:43
dayna15 Linia koment wreszcie :)
2016-03-29 18:24:32
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów