Marcin Bosak czyta w Radiu BIS książkę Jamesa Siegla

«poprzedni     następny»
2007-04-06 14:14:18
Od 10 kwietnia na antenie Radia BIS będzie można posłuchać radiowej adaptacji książki "W żywe oczy" Jamesa Siegla (Wydawnictwo Otwarte). Codziennie w paśmie popołudniowym pomiędzy godz. 18.00 - 22.00 książkę będzie czytał Marcin Bosak – aktor Teatru Dramatycznego w Warszawie.[END] Przeczyta on 15 naprawdę wciągających odcinków. Czy ta historia wydarzyła się naprawdę? Posłuchaj! Fragmenty książki znajdziesz na www.wzyweoczy.pl. Siegel opowiada historię dziennikarza na tropie skrywanej przez amerykański rząd afery atomowej. Gdyby nie fakt, że pierwowzorem bohatera stał się Jayson Blair – reporter, który zachwiał wiarygodnością New York Timesa byłaby to zapewne tylko kolejna dziennikarska powieść sensacyjna... Tymczasem lektura „W żywe oczy” sprawia, że uważniejj słuchamy tego, co mówią nam politycy i dziennikarze. Bohater „W żywe oczy” Tom Valle był wschodzącą gwiazdą amerykańskich mediów. Jego kariera została zniszczona przez skandal, który wybuchł po ujawnieniu, że w swoich artykułach notorycznie rozmijał się z prawdą, fabrykował fakty. Wiele jego „demaskatorskich” tekstów okazało się plagiatami.
Swoje winy wobec dziennikarstwa Tom odkupuje w niewielkiej redakcji na kalifornijskiej pustyni. Tutaj natrafia na ślad prawdziwej afery. 50 lat wcześniej w  katastrofie tamy zginęły 893 osoby. Lecz czy ta historia wydarzyła się naprawdę? Czy może rozgrywa się jedynie w głowie głównego bohatera?

Przez tę przewrotną intrygę niezwykle konsekwentnie przeprowadzi nas James Siegel, autor bestsellerowych „Wykolejonego” i „W matni”, na co dzień dyrektor kreatywny nowojorskiego oddziału agencji reklamowej BBDO.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów