Piąta edycja Wędrującej Biblioteki

«poprzedni     następny»
2007-04-13 10:13:02
Siedem województw, ponad trzysta spotkań literackich z 20 autorami bajek dla dzieci i ponad 20 tysięcy uczestników... Rusza piąta edycja przedsięwzięcia pod hasłem Wędrująca Biblioteka. Książki i jej mali czytelnicy znów będą mieli swoje wielkie święto.[END]
Przedsięwzięcie, organizowane od pięciu lat przez Zakład Naukowy im. Ossolińskich i Wydawnictwo Literatura z Łodzi, cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród młodych czytelników, jak i ich rodziców oraz bibliotekarzy.

W ramach akcji: w szkołach, przedszkolach, bibliotekach miejskich i gminnych siedmiu województw odbędzie się 328 spotkań z udziałem 20 autorów. Najmłodsi czytelnicy będą mogli spotkać się m.in. z Joanną Papuzińską, Wandą Chotomską, Roksaną Jędrzejewską-Wróbel i posłuchać czytanych przez nich fragmentów własnych utworów.
W spotkaniach wezmą udział także aktorzy, ilustratorzy książek i wydawcy. Na trasie przejazdu Wędrującej Biblioteki odbędą się m.in. kiermasze książek, konkursy, zabawy i mnóstwo imprez okolicznościowych promujących czytelnictwo. W 2007 roku Wędrująca Biblioteka zagości w województwie dolnośląskim, opolskim, lubuskim, wielkopolskim, podkarpackim, śląskim i małopolskim. W przedsięwzięciu może wziąć udział ponad 24 tys. osób. Dla tysięcy młodych ludzi z niewielkich miejscowości i wsi to jedyna i niepowtarzalna okazja do kontaktu z pisarzami i autorami książek.
Źródło: www.czytelnia.onet.pl
Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów