Jeszcze w tym roku dwie nowe książki ze świata Harry'ego Pottera

«poprzedni     następny»
2016-04-28 11:28:37
news - Jeszcze w tym roku dwie nowe książki ze świata Harry

Jeszcze w tym roku miłośnicy Harry'ego Pottera mogą liczyć nie na jedną, lecz na dwie miłe niespodzianki wydawnicze. W wakacje ukaże się książkowy zapis sztuki Harry Potter and the Cursed Child, a późną jesienią - scenariusz filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"

 

Akcja sztuki toczy się 19 lat po wydarzeniach znanych czytelnikom z Insygniów śmierci. Harry Potter jest już dojrzałym mężczyzną i pracuje jako auror - swego rodzaju czarodziejski "policjant", tropiący osoby zajmujące się czarną magią i ma trójkę dzieci. Nie Harry jednak będzie głównym bohaterem sztuki, lecz jego najmłodszy syn, Albus Severus Potter. W zapowiedzi sztuki czytamy:

 

Nigdy nie było łatwo być Harrym Potterem. Nie jest łatwo nawet teraz, kiedy Harry jest zapracowanym aurorem w Ministerstwie Magii, mężem i ojcem trójki dzieci. Nie, wcale nie jest lepiej. Kiedy Harry zmaga się z przeszłością, która nie chce zostać tam, gdzie jej miejsce, jego młodszy syn Albus musi zmierzyć się z ciężarem rodzinnego dziedzictwa. Z ciężarem, którego nie pragnął wziąć na swe barki. Gdy przeszłość i teraźniejszość niepokojąco się łączą, ojciec i syn poznają niewygodną prawdę: czasem ciemność może nadejść, kiedy zupełnie się jej nie spodziewamy.

 

Z kolei debiut scenopisarski JK Rowling trafi do księgarń w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych 19 listopada 2016. Przypomnijmy, że pomysł pisarka zaczerpnęła z wcześniejszej swojej książki, również zatytułowanej Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Był to podręcznik, z którego uczyli się uczniowie Hogwartu, napisany przez Newta Scamandra, a wzbogacony o notatki, zamieszczone na marginesach przez Harry'ego Pottera. Teraz Rowling rozwinęła historię Scamandra. Będziemy mieli okazję poznać ją za sprawą filmu i książkowej wersji scenariusza, których premiera przypada na listopad tego roku.   

 

Akcja filmu i książki toczyć się będzie w 1926 roku. Scamander przybywa do Nowego Jorku po podróży po świacie w poszukiwaniu magicznych stworzeń. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie pewien Mugol o swojsko brzmiącym nazwisku Jacob Kowalski, który kradnie walizkę czarodzieja. Niezwykłą walizkę - dodajmy - Newt trzymał w niej bowiem przywiezione z podróży magiczne stworzenia. Te zaś mogą wywołać sporo problemów zarówno w świecie czarodziejów, jak i Mugoli.  

 

Aktorzy grający w filmie zobowiązani zostali do zachowania w tajemnicy szczegółów fabuły, wiemy jednak, że w najnowszych dziełach ze świata Harry'ego Pottera powrócą niektórzy spośród znanych miłośnikom serii Rowling bohaterowie - tyle, że będą o wiele młodsi. Dowiemy się również, jak to się stało, że Newt Scamander przystąpił do pisania książki, z ktorej uczyli się uczniowie Hogwartu.

 

I choć wiemy w gruncie rzeczy niewiele na temat nowych książek JK Rowling, gdy tylko ruszyła przedsprzedaż, obie publikacje wspięły się na szczyt listy bestsellerów księgarni Waterstones, wyprzedzając między innymi... kryminał Żniwa zła, który pisarka opublikowała pod pseudonimem Robert Galbraith.  

Opinia
Treści
emilly26 Linia koment Pomysły się wyczerpały na napisanie i może chce nas zaskoczyć jeszcze.
2016-04-30 12:48:40
blackolszi Linia koment tylko czemu ona nie chce zająć się Huncwotami i czegoś o nich napisać? Miałaby takie pole do popisu i zapewne tyle chętnych osób, żeby poczytać o Syriuszu czy Remusie... :(
2016-04-28 21:56:26
emilly26 Linia koment W końcu doczekaliśmy się kolejnej książki tej wspaniałej pisarki.
2016-04-28 17:54:52
szpachela Linia koment Rewelacyjnie! :)
2016-04-28 13:33:18
dayna15 Linia koment super :)
2016-04-28 12:18:56
martucha180 Linia koment Siostrzenica się ucieszy!
2016-04-28 12:01:22
azetka79 Linia koment to jest bardzo dobra wiadomość:)
2016-04-28 11:44:00
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów