Napisz felieton i wygraj książki z autografem Doroty Masłowskiej!

«poprzedni     następny»
2015-04-09 11:59:41
news - Napisz felieton i wygraj książki z autografem Doroty Masłowskiej!

Nakładem Oficyny Literackiej Noir Sur Blanc ukazała się właśnie książka Więcej niż możesz zjeść. To zbiór tekstów o jedzeniu publikowanych przez Dorotę Masłowską w magazynie „Zwierciadło” w latach 2011-2013. Tekstów, które jednak mocno odbiegają od tradycyjnego pojęcia rubryki kulinarnej, jeśli go wręcz jawnie nie przedrzeźniają. 

 

- Wszyscy wiedzą że piszę książki, że nagrywam płyty, a mało kto domyśla się, że w wolnym czasie również trochę jem. O tym nieujawnianym dotąd fakcie pisałam do magazynu „Zwierciadło” felietony; przez 2 lata prowadziłam tam rodzaj rubryki spożywczej, w którym z właściwą sobie swadą opisywałam jedzone jedzenie. Te grubymi nićmi szyte refleksje kulinarne stanowiły jednak wyłącznie pretekst dla rozważań szerszych: chwalenia się zagranicznymi podróżami, opisywania potknięć moralnych znajomych, czy ujawniania drastycznych szczegółów ze swoich operacji plastycznych. Dziś opatrzone genialnymi ilustracjami Macieja Sieńczyka ze wzruszeniem kieruję do rąk czytelnika. - pisze Masłowska. - Tak inteligentnie i trafnie o nie tylko polskiej obyczajowości już od dawna nikt nie pisał - podkreśla Sławomir Krempa, redaktor naczelny serwisu Granice.pl w recenzji książki. Dziś chcemy zaprosić Was do lektury, a także do wzięcia udziału w naszym konkursie. Dla laureatów mamy książki z autografem Doroty Masłowskiej!

 

Udział w konkursie

 

Aby wziąć udział w konkursie, należy... napisać felieton. Może on dotyczyć kulinariów lub para-kulinariów, może dotyczyć otaczającego nas świata, naszej obyczajowości, kultury czy książek. Może też dotykać zupełnie innych tematów - ważne, byście poruszali się w obrębie rodzaju publicystyki, jakim jest felieton. Musi być lekko, osobiście, krótko i dowcipnie. Lapidarnie. Trafnie. Tak, jak w najnowszej książce Doroty Masłowskiej. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o felietonie, zajrzyjcie chociażby do Wikipedii. Wkrótce też zamieścimy w serwisie felieton Doroty Masłowskiej, który posłużyć Wam może jako inspiaracja. Swoje felietony przesyłajcie na adres mgaliczek@granice.pl W mailu podajcie swój adres i - ewentualnie - login w serwisie Granice.pl Autorzy trzech najciekawszych propozycji otrzymają książki z autografem Doroty Masłowskiej. Pozostałych uczestników wyróżnimy pakietami punktów, wymiennymi na książki w naszym sklepiku. Na Wasze zgłoszenia czekamy do 5 maja 2015 - macie więc sporo czasu na poszukiwanie inspiracji. 

 

Najbardziej aktualne informacje o konkursach książkowych i interesujących tekstach znajdziecie w naszym profilu na Facebooku!

Opinia
Treści
szpachela Linia koment Ja także nie przepadam za tą autorką. Nie przemawia do mnie Jej twórczość.
2015-04-09 12:16:32
violabu Linia koment Oj, od czasu "Wojny polsko-ruskiej..." nie przepadam za tą autorką.
2015-04-09 12:02:51
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów