Premiera tomiku opowiadań "Pięć"

«poprzedni     następny»
2012-01-19 09:27:25
news - Premiera tomiku opowiadań "Pięć"

Ewelina Dubczyk i Damian Aleksander przeczytają fragmenty opowiadań Mariki Krajniewskiej. 06 llutego o godzinie 19.00 zapraszamy do warszawskiej restauracji Herezja ul. Chłodna 35/37 W Warszawie. Będą rozmowy, dobra literatura, szampańska niespodzianka i powód ku takowej oraz recital Malwiny Kusior.

 

Tomik opowiadań "Pięć" zawiera osiemnaście utworów, o których wybitny prozaik i krytyk literacki Leszek Szaruga powiedział: "... to czułe relacje o brutalności świata i o bólu istnienia. W tle wielu tych opowieści słychać echa – raz doniosłe, innym razem wyciszone - dwudziestowiecznej historii rosyjskiej i sowieckiej: do dziś dotkliwe, nie pozwalające, mimo upływu czasu, zapomnieć. Niemal wszyscy bohaterowie to ludzie zranieni, naznaczeni piętnem trudnej pamięci krzywd i nieprawości. Ich przeżycia i doświadczenia, spisywane z poczuciem taktu i z dystansem, jaki narzuca forma literacka, ewokują pytania o możliwość pogodzenia się z losem." 

 

Gośćmi specjalnymi na spotkaniu będą aktorzy Ewelina Dubczyk i Damian Aleksander, którzy przeczytają jedno z opowiadań z najnowszej książki, a także aktorka i wokalistka Malwina Kusior.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów