04.06: Marcin Świetlicki w Maglu literackim

«poprzedni     następny»
2007-06-01 23:06:27
Magiel literacki to nazwa odbywających się raz w miesiącu w Teatrze Polskim we Wrocławiu spotkań prof. Stanisława Beresia z pisarzami. Gościem ostatniego w tym sezonie spotkania w Maglu Literackim będzie Marcin Świetlicki, a odbędzie się ono 4 czerwca 2007 - godz. 18:00 na Scenie Kameralnej teatru przy ul. Świdnickiej

Marcin Świetlicki - jeden z najwybitniejszych polskich poetów, autor tzw. pokolenia brulionu, prozaik, wokalista zespołu Świetliki, ostatnio autor kryminałów. Jego najnowsza książka "Trzynaście", która ukazała się w kwietniu księgarniach jest kontynuacją wydanej rok temu "Dwanaście". Jego najnowszy tom "Muzyka środka" (2006) nominowany jest aż do dwóch tegorocznych nagród: Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Nike.
Marcin Świetlicki jest laureatem wielu nagród literackich (m.in. im. Georga Trakla, Kościelskich, Grand Prix w konkursie czasopisma brulion, Paszportu "Polityki" (nie przyjął), kilkakrotnie nominowany do nagrody Nike). Przez pewien czas prowadził program TV Pegaz w duecie z Grzegorzem Dyduchem. Wystąpił jako aktor w spektaklu TVP Małżowina (1998) oraz w filmie Anioł w Krakowie (2002).
Na stronie Teatru Polskiego we Wrocławiu w zakładce Czynne Poniedziałki/Magiel literacki wpisywać można pytania do Marcina Świetlickiego. W trakcie spotkania Profesor Bereś zada pisarzowi najciekawsze z nich. Wstęp na spotkanie wolny.
Po zakończeniu spotkania odbędzie się o godz. 20:30Koncert Marcina Świetlickiego i Mikołaja Trzaski.
Mikołaj Trzaska - saksofonista, klarnecista i lider kultowych zespołów jak np. Miłość, Łoskot i The Users.
Bilety na koncert - 10 zł.
Źródło: www.ksiazka.net.pl
Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów