Świętokrzyskie Dni Muzyki

«poprzedni     następny»
2007-03-31 12:42:17
Piętnasta edycja ŚWIĘTOKRZYSKICH DNI MUZYKI odbędzie się w dniach od 30 marca do 29 kwietnia 2007 roku w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.[END]

Jednym z nadrzędnych celów festiwalu jest prezentacja twórczości kompozytorów polskich - a w szczególności twórczości współczesnej. W tym roku zaplanowanych zostało 9 koncertów z udziałem wybitnych wykonawców, jak Konstanty Andrzej Kulka, Tomasz Strahl, Krzysztof Jabłoński, Wojciech Michniewski i in.

W programie festiwalu znajdą się m. in. dwie kompozycje Karola Szymanowskiego, w związku z obchodami ROKU KAROLA SZYMANOWSKIEGO: na koncercie finałowym 27 kwietnia 2007 wykonana zostanie jego  UWERTURA KONCERTOWA E-DUR op. 12, a na koncercie kameralnym 24 kwietnia  KWARTET ŚLĄSKI zaprezentuje  2. KWARTET SMYCZKOWY op. 56.

Ponadto wykonane zostaną utwory takich kompozytorów, jak: Maurycy Moszkowski, Piotr Perkowski, Witold Lutosławski, Grażyna Bacewicz, Wojciech Kilar, Henryk Mikołaj Górecki, Stanisław Moryto, Grzegorz Duchnowski.

Wydarzeniem tegorocznej jubileuszowej edycji Dni będzie prawykonanie KONCERTU NA DWA FORTEPIANY Macieja Małeckiego (dzieło powstaje na zamówienie Filharmonii Świętokrzyskiej) na koncercie inauguracyjnym w dniu 30 marca 2007. W ramach festiwalu planowane jest także wykonanie KONCERTU WIOLONCZELOWEGO Piotra Perkowskiego w interpretacji Romana Jabłońskiego.

Do organizacji festiwalu tradycyjnie włączył się Zespół Szkół Plastycznych w Kielcach oraz Polskie Wydawnictwo Muzyczne SA w Krakowie, a od tego roku również - Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Patronat medialny nad festiwalem objęło m.in. Polskie Centrum Informacji Muzycznej.

Źródło: http://www.culture.pl/pl/culture/informacje_aktualne
Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów