Konkurs piosenki poetyckiej "Kwiaty na kamieniach" w Bytomiu

«poprzedni     następny»
2007-05-24 18:27:04

        Zaproszenie do Bytomia. Udział w XVI ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej „Kwiaty na kamieniach” zgłosili w tym roku uczestnicy między innymi z Krakowa, Raciborza, Mikołowa czy Ustronia.

 

            Tegoroczne „Kwiaty” rozpoczną się w piątek, 1 czerwca, „Wieczorem z poezją”. Zaprezentują się młodzi autorzy tekstów skupieni w grupie poetyckiej „Obok Sceny” działającej w Bytomskim Centrum Kultury. Drugi dzień festiwalu (sobota, 2 czerwca) zdominuje konkurs piosenki poetyckiej. Tu informacja dla tych, którzy nie zdążyli zgłosić swojego udziału w konkursie. Na godzinę 10.00 zaplanowano tak zwaną „Wolną Scenę”, czyli dodatkowe eliminacje do konkursu. Aby wziąć udział w „Wolnej Scenie” należy po prostu zgłosić się do organizatorów i wykonać dwie piosenki z tekstem poetyckim. W niedzielę, 3 czerwca odbędzie się Koncert Laureatów, po których wystąpi Gwiazda tegorocznych „Kwiatów” - Edyta Geppert.

 

Festiwalowe imprezy rozpoczynać się będą o godzinie 17.00. Wieczór poetycki w piątek odbędzie się w sali „Akwarium” Bytomskiego Centrum Kultury. Sobotni konkurs będzie miał miejsce w sali kameralnej Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 przy ulicy Powstańców Warszawskich 12, a niedzielny koncert finałowy - w sali widowiskowej BCK. Bliższych informacji można zasięgnąć w Biurze Festiwalowym, które mieści się w Bytomskim Centrum Kultury przy ulicy Żeromskiego 27.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów