"Maria. Droga do szczęścia" - idealna książka na jesienne wieczory

«poprzedni     następny»
2011-12-09 14:37:08
news - "Maria. Droga do szczęścia" - idealna książka na jesienne wieczory

 

Jedną z jesiennych nowości wydawniczych, które zyskały już niemałe zainteresowanie czytelników, jest książka „Maria. Droga do szczęścia”. Otrzymała ona nominację jury i internautów w konkursie i plebiscycie „Najlepsza książka na Gwiazdkę”. Jest to pozycja wyjątkowa pod wieloma względami.

 

Heinz-Lothar Worm opowiada piękną i wzruszającą historię, w której pełno jest dramatycznych i niespodziewanych momentów trzymających czytelnika w napięciu aż do ostatniej strony. Mało tego, główni bohaterowie borykając się z trudami pieszej wędrówki, podróży statkiem, czy nowego życia na obcej ziemi, muszą stawić czoła również poważnym dylematom moralnym. W tej kwestii autor nie daje jednak gotowych odpowiedzi, ale pozwala Marii i Karolowi szukać rozwiązania, pokazując ten złożony problem z różnych perspektyw.


”Maria. Droga do szczęścia” jest na pewno ciekawie opowiedzianą historią. Ale nie tylko. Mieszkający w Hesji Heinz-Lothar Worm od lat zajmuje się badaniem historii życia lokalnej społeczności oraz zbieraniem informacji o lokalnych tradycjach. Dzięki temu postacie, jakie pojawiają się w książce są barwne i interesujące, sprawiają wrażenie historycznych, których sposób życia i zwyczaje z perspektywy współczesnego czytelnika wydają się często dziwne i intrygujące.Sięgając po książkę mamy zatem okazję przenieść się w wiernie opisaną scenerię XIX wiecznych niemieckich wiosek i miasteczek, razem z Karolem i Marią przeżywać problemy, które napotykają podczas wędrówki. Możemy wręcz poczuć wiatr, który pcha łódź Karola i Marii w kierunku nowego życia, jakie czeka ich w Ameryce, ale też razem z bohaterami przeżywać chwile grozy, kiedy i to marzenie zdaje się być niemożliwe do spełnienia. Historia Karola i Marii jest po prostu zaskakująca.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów