"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" z nagrodą "Przecinek i Kropka"

«poprzedni     następny»
2016-04-26 14:45:26
news - "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" z nagrodą "Przecinek i Kropka"

Znamy zwycięzcę konkursu „Przecinek i Kropka”. To jeden z najstarszych w Polsce laurów w kategorii literatury dla najmłodszych. Mali czytelnicy i ich rodzice zdecydowali, że najlepszą książką dla dzieci jest dzieło Justyny Bednarek i Daniela de Latoura – Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) Wydawnictwa Poradnia K.

 

Nagrodzona historia odpowiada na pytanie, które może wydawać się błahe, a jednak nad odpowiedzią główkowała nie jedna osoba – co dzieje się z zaginionymi i rozparowanymi skarpetkami? Justyna Bednarek – pisarka, dziennikarka, mama Bartka, Antka i Baśki – odkrywa tę tajemnicę na 160 bogato ilustrowanych stronach. Okazuje się, że zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo. Perypetie bohaterów zobrazował popularny grafik i muzyk – Daniel de Latour.

 

„Przecinek i Kropka” to organizowany przez Empik konkurs, w którym liczy się wszystko, co w książkach dla dzieci najważniejsze – jakość literacka, dbałość o ilustracje, innowacyjność i wartość edukacyjna. O zwycięzcy zadecydowali czytelnicy. W internetowym plebiscycie przez dwa tygodnie oddawano głosy na jedną z pięciu nominowanych pozycji. Finalistów wybrało grono znawców literatury dziecięcej.

 

Wśród nich, poza laureatem, znalazły się dwa niezwykłe albumy: Pszczoły (Wydawnictwo Dwie Siostry) Piotra Sochy o owadach, bez których świat nie mógłby istnieć oraz Pod wodą/Pod ziemią (Wydawnictwo Dwie Siostry) Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Autorzy docenieni na międzynarodowej arenie za Mapy, tym razem wprowadzą małego czytelnika w głąb planety. O ważnych sprawach dyskutują bohaterowie Królewny (Wydawnictwo Bajka). Postaci wymyślone przez Roksanę Jędrzejewską-Wróbel i narysowane przez Mariannę Oklejak próbują zdefiniować pojęcia, takie jak szczęście czy samotność, o których trudno rozmawia się nawet dorosłym. Królik i Chopin (Wydawnictwo Rea) portugalskiego pisarza Miguela Sousa Taveresa to opowieść, w której królik odkrywając świat flory i fauny, poznaje jeden z najwspanialszych wynalazków człowieka – muzykę. Zwierzę zaprzyjaźnia się z genialnym kompozytorem, co owocuje powstaniem specjalnego utworu.

 

Selekcji dokonało grono znawców literatury dla najmłodszych: Dorota Koman – dziennikarka i prezes Fundacji Promocji Polskiej Książki „Ars Libri”, Ewa Gruda – dyrektor Muzeum Książki Dziecięcej, Ewa Świerżewska – tłumacz i redaktor naczelna portalu Qlturka oraz psycholog dziecięca dr Aleksandra Piotrowska. Inicjatorem i organizatorem konkursu „Przecinek i Kropka” jest sieć salonów Empik.

Opinia
Treści
emilly26 Linia koment Moje gratulacje dla zwycięzców.
2016-04-26 22:57:41
martucha180 Linia koment Gratulacje dla zwycięzców.
2016-04-26 21:06:27
emilly26 Linia koment Zapowiada się znowu ciekawa pozycja książkowa.
2016-04-26 14:46:48
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów