Wywiady z mistrzami malarstwa do posłuchania!

«poprzedni     następny»
2012-02-28 14:59:29
news - Wywiady z mistrzami malarstwa do posłuchania!

Wywiady z mistrzami malarstwa -  jedna z trzech części serii „Artyści mówią” - są już dostępne w formie audiobooka na portalu Audioteka.pl. To oryginalny przewodnik po sztuce współczesnej

 

Forma audio dla książki Wywiady z mistrzami malarstwa umożliwia poznanie sztuk plastycznych za pomocą całkiem innego zmysłu – słuchu. Książki w wersji papierowej pełniły niemal funkcję albumów – były pięknie ilustrowane, prezentowały obrazy artystów, z którymi przeprowadzono wywiady. Publikacja tej książki w wersji audio jest jednak również czymś zupełnie naturalnym. Istotą wywiadu jest przecież rozmowa na żywo, komunikacja werbalna bez pośrednictwa papieru. Dzięki lektorom i platformie Audioteka.pl wywiady mogły przybrać swoją naturalną, pierwotną formę. 

 

Ten oryginalny koncept niesie za sobą pogłębianie doświadczeń poznawczych - pobudzenie wyobraźni poprzez słuch może być potęgowane przez jednoczesne podziwianie dzieła danego artysty. Taka innowacyjna kombinacja działa w obie strony – nie tylko kontemplowanie sztuki staje się mocniejsze przy jednoczesnym słuchaniu wypowiedzi autora prac, ale sam audiobook nabiera innego wydźwięku, gdy porówna się go z dziełem plastycznym. To rozwiązanie ma dostarczyć nowych wrażeń, otwierać nowe horyzonty poznania, ale także przekazywać informacje, tak jak przewodniki audio w muzeach. Z audiobooka można korzystać na urządzeniach mobilnych: telefonach komórkowych, smartfonach, tabletach czy popularnych odtwarzaczach mp3. Ułatwia to połączenie słuchania wywiadów  z wizualnym odbiorem sztuki.

 

 

Idąc tym tropem, pomysłodawcy „Artyści mówią” chcą nawiązać współpracę z galeriami oraz muzeami i udostępnić audiobooka szerszej publiczności. Już samo czytanie książki wiązało się z wchodzeniem w sferę intymną artysty – poznawaniem zwierzeń. Teraz, kiedy Wywiady z mistrzami malarstwa są interpretowane przez znakomitych lektorów, prawie słyszymy głos artystów zza ich obrazów. Oryginalne zaproszenie jak najszerszego grona czytelników do wtajemniczenia i inspirowania się twórczością mistrzów polskiej sztuki staje się jeszcze bardziej wielowymiarowe. Pragnie stać się bliskie tym, którzy czują sztukę, a nigdy nie mogli jej zobaczyć, również niewidomym.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów