Kilka propozycji od wydawnictwa Akcent

«poprzedni     następny»
2011-12-15 08:43:04
news - Kilka propozycji od wydawnictwa Akcent

„Zima lwów” Jana Costina Wagnera, kryminał z fińskim komisarzem Kimmo Joentą, otrzymał wyróżnienie w konkursie „Najlepsza książka na Gwiazdkę” organizowanym przez wortal literacki Granice.pl.Książka autora nazywanego „mistrzem moralnej niepewności” ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Akcent. Jakiś czas temu czytelnicy w Polsce mieli okazję zapoznać się także z poprzednią częścią serii – z kryminałem „Milczenie”, na podstawie którego został nakręcony wielokrotnie nagradzany już thriller pt. „Cisza”.Seria z komisarzem Joentą jest szalenie popularna za granicą (powieści Wagnera zostały przetłumaczone dotąd na 14 języków!), autor otrzymał już wiele prestiżowych nagród, między innymi Nagrodę Marlowe’a. Wagner niedawno gościł w Polsce, a podczas spotkań grał swoje utwory na fortepian – pisarz nie tylko pisze, lecz także komponuje.


Tłem akcji książek Wagnera jest zawsze Finlandia, ojczyzna jego żony Niiny, malarki. Jak ocenia krytyk Robert Ostaszewski, Wagner pisze o stracie, ścieżkach życia, które niespodziewanie skręcają na manowce, klęskach, które albo niszczą ludzi, albo dają im impuls do zmiany (…). Wagner nie moralizuje, nie ocenia działań i wyborów swoich bohaterów. Pokazuje ich w momentach psychicznego i emocjonalnego rozchwiania.


Książki Wagnera ukazały się nakładem młodego wydawnictwa Akcent, które ma w planach kontynuację serii z Joentą.


Wydawnictwo opublikowało właśnie kolejną serię kryminalną – „serię z Kluftingerem” bestsellerowego duetu pisarskiego z Bawarii Michael Kobr i Volker Klüpfel. Jako pierwsza ukaże się książka  „Szczodre Gody”.Akcja książki rozpoczyna się – podobnie jak w „Zimie lwów” – w święta Bożego Narodzenia. Szczodre Gody to bowiem okres odpowiadający niemieckim Rauhnächte – 12 nocom między Bożym Narodzeniem a świętem Trzech Króli. Wierzono, że w tym czasie zaburzone zostają prawa natury i że nocami domy są nawiedzane przez dusze zmarłych. Śledztwo prowadzi zabawny, lecz niezwykle skuteczny komisarz Kluftinger. Książka to panaceum na zimową depresję i zarazem świetny prezent na Gwiazdkę.Wydawnictwo Akcent istnieje na rynku niespełna rok. Do tej pory opublikowało już między innymi skandynawską sagę „Krystyna córka Lavransa” Sigrid Undset, świetną powieść „Człowiek, który pokochał Yngvego” najlepszego obecnie norweskiego pisarza młodego pokolenia, Torego Renberga oraz autobiografię George’a W. Busha pt. „Kluczowe decyzje”.


Więcej nowości wydawniczych oficyny znajdziesz na stronie: www.wydawnictwoakcent.pl. Książki Akcentu można kupić w promocyjnej cenie na stronie: http://ksiegarnia.wydawnictwoakcent.pl/.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów