10.05-14.05: Festiwal "Nowa Tradycja" 2007

«poprzedni     następny»
2007-05-08 19:24:33
Jedenaście zespołów będzie się w tym roku ubiegać o Grand Prix dziesiątego Festiwalu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja". Festiwal rozpocznie się 10 maja i potrwa cztery dni.
W tym roku w ramach festiwalu po raz drugi odbędzie się koncert "Muzyka Źródeł". W czwartek wystąpią więc: Kapela Janka Gacy z Przystałowic Małych, Zespół Śpiewaczy z Rudy Solskiej, Kapela Tomasza Kicińskiego z Bukówca Górnego, Kapela "Gdowianie" z Gdowa oraz Zofia Warych z Myszyńca. Tego samego dnia wystąpią również: tegoroczny zwycięzca konkursu "Folkowy Fonogram Roku" - zespół "Lautari" oraz laureaci tegorocznego internetowego plebiscytu na folkową płytę roku Wirtualne Gęśle - Orkiestra Świętego Mikołaja i Kapela Romana Kumłyka "Czeremosz".
W piątek odbędą się przesłuchania konkursowe zespołów folkowych. Potem zagrają gwiazdy tegorocznego festiwalu: "Kapela ze Wsi Warszawa" i "Haddy N'ije and Becaye Aw" z Norwegii.
Również w sobotę publiczność będzie mogła posłuchać zespołów, które biorą udział w konkursie. Następnie wystąpią zespoły "Zakopower" i "Kwadrofonik"- laureat ubiegłorocznego Festiwalu "Nowa Tradycja".
W niedzielę odbędzie się koncert tegorocznych laureatów. Na scenie pojawią się też: "Kapela Brodów" i "Fono Orchestra" z Węgier.
Kierownik Radiowego Centrum Kultury Ludowej Polskiego Radia Piotr Kędziorek zapewnia, że podczas festiwalu pojawią się różne nurty muzyki folkowej.
Festiwalowe koncerty będzie można usłyszeć na antenie Programu Drugiego Polskiego Radia. Dokładny program festiwalu, a także transmisji koncertów można znaleźć na internetowych stronach Polskiego Radia: www.polskieradio.pl. Koncerty będzie można też obejrzeć w Telewizji Polonia.
Wszystkie odbędą się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego.
Od występu na Festiwalu "Nowa Tradycja" kilka lat temu karierę zaczęły między innymi takie zespoły jak "Kapela ze Wsi Warszawa" i "The Cracow Klezmer Band".
Źródło: iar
Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów