Cała prawda o trójmiejskim jazzie

«poprzedni     następny»
2011-12-16 09:10:43
news - Cała prawda o trójmiejskim jazzie

Polskie Wydawnictwo Muzyczne serdecznie zaprasza do Dworku Sierakowskich w Sopocie (ul. Czyżewskiego 12), gdzie 18 grudnia o godz. 19:00 w  odbędzie się koncert Alicji Kubicy z towarzyszeniem muzyków Jazzowiska. Wystąpią m.in. Edward Rykaczewski oraz Zbigniew Szymaniak.
 


Wydarzenie to związane jest z wydaniem książki "Jazzowisko Trójmiasta. Historia jazzu w Gdańsku, Gdyni i Sopocie 1945-2010". W Dworku Sierakowskich obecny będzie autor  publikacji - Stanisław Danielewicz - który opowie, jak ona powstawała.


,,Jazzowisko Trójmiasta..." to niewątpliwie cenna publikacja na polskim rynku wydawniczym. Żaden pisarz nie stworzył dotąd książki, która obszernie opisywałaby środowisko jazzowe Gdyni, Gdańska i Sopotu.Chociaż książka ta jest efektem wieloletnich badań, to jednak błyskotliwy sposób przekazu odbiega od typowych opracowań naukowych i monotonnych studiów specjalistycznych. To nie jest tylko chronologiczna opowieść o uczestnikach Jazzowiska, ale swego rodzaju niezwykła tkanina. Autor splótł ją misternie z faktów historycznych oraz prasowych recenzji płyt, wywiadów z muzykami, sprawozdań z koncertów w klubach i podczas festiwali.Bogactwo i różnorodność przywoływanych materiałów źródłowych pozwalają czytelnikowi zaoszczędzić czasu na wertowanie ogromnej liczby gazet zarówno muzycznych, jak i lokalnych w poszukiwaniu wiadomości o trójmiejskim jazzie od 1945 do 2010 roku.Niewątpliwym atutem książki są zdjęcia m.in. uczestników Jazzowiska, artykułów przywoływanych w tekście, a nawet programów i afiszy koncertowych. Rozbudowany spis treści oraz indeks nazwisk umożliwiają szybkie odnalezienie potrzebnych informacji.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów