Co satyrycy zrobili z biblioteką? Nowa wystawa w Muzeum Karykatury

«poprzedni     następny»
2011-12-05 09:00:16
news - Co satyrycy zrobili z biblioteką? Nowa wystawa w Muzeum Karykatury

W Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie od 6 grudnia 2011 r. do 5 lutego 2012 r. będzie prezentowana wystawa ponad 100 najlepszych prac XIII Otwartego Międzynarodowego Konkursu na Rysunek Satyryczny w Zielonej Górze.


Trzynastka okazała się szczęśliwa! Na konkurs, którego tegorocznym tematem była biblioteka, do Zielonej Góry nadesłano ponad 743 prac 334 autorów z 51 państw. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele z Australii, Azerbejdżanu, Bułgarii, Czech, Iranu, Luksemburga, Niemiec, Polski, Rosji, Rumunii, Ukrainy i USA. Artyści dokonali reinterpretacji znaczenia biblioteki przede wszystkim w duchu współczesnego świata mediów i nowych technologii – nie zabrakło Facebooka, Googla i smartphonów. Gmachy bibliotek stanęły naprzeciw nośników pamięci USB, tradycja weszła w dialog z nowoczesnością. Różnorodność spojrzeń oraz kulturowych i religijnych odniesień sprawia, że kolekcja ukazuje coś więcej niż
tylko nasze i satyryków wyobrażenia o bibliotekach.

 


Warszawskie Muzeum Karykatury pokaże ponad 100 najlepszych prac, w tym uhonorowane rysunki: Grand Prix Witolda Mysyrowicza (Polska), I Nagrodę - Grigori Katza (Izrael), II Nagrodę - Pawła Kuczyńskiego (Polska) oraz III Nagrodę - Kfira Weizmana (Izrael). Wystawa została zorganizowana wspólnie z Lubuskim Stowarzyszeniem Miłośników Działań Kulturalnych DEBIUT i Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. C. Norwida w Zielonej Górze.

Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów