Konferencja "Kultura czytania"

«poprzedni     następny»
2015-02-26 12:29:54
news - Konferencja "Kultura czytania"

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury zaprasza na konferencję KULTURA CZYTANIA do Poznania w dniach 14-15 kwietnia 2015r.

 

Czy blogi mogą pomóc w poszukiwaniu dobrej książki? Na pytanie odpowiedzą najlepsi blogerzy. A co z opowiadaniem obrazami? O sprawach społecznych, politycznych, psychologicznych można rozmawiać przecież, stosując techniki komiksowe, potwierdzą to znawcy tematu.

 

Czy duża aktywność twórców bajek terapeutycznych już dziś pozwoli ocenić to  zjawisko w Polsce? Temat podejmiemy właśnie na konferencji.

 

Czy autobiograficzna gra planszowa może służyć jako osobiste katharsis? To pytanie może być interesujące dla bibliotekarzy, biblioterapeutów pracujących z dorosłymi i seniorami.

 

Pokażemy Państwu również świeże zjawiska na polskim rynku czytelniczym, wśród nich mikroopowiadanie, którego korzenie sięgają kultury iberyjskiej, teatr obrazkowy  wywodzący się z tradycji japońskiej. Swoje praktyki związane ze „snuciem” opowieści zaprezentuje międzynarodowe Stowarzyszenie Jeden Świat.

 

Więcej informacji i szczegółowy program: 

http://www.wbp.poznan.pl/biblioteka/szkolenia/konferencja-kultura-czytania1/

Opinia
Treści
nureczka Linia koment Konferencja ciekawa, ale w rzeczy samej nie na każdą kieszeń. No chyba że bibliotekarze, pracownicy domów kultury itp. dostaną jakieś dofinansowanie z gminy. Nie wiem, czy to możliwe - tak sobie tylko dywaguję.
2015-02-26 16:26:51
szpachela Linia koment Violabu: Koszt udziału w konferencji wynosi: 299 zł (dla uczestników korzystających z noclegu i wyżywienia; nocleg w pokojach dwuosobowych) 129 zł (dla uczestników niekorzystających z noclegu). Wg mnie wszelkie inicjatywy, które wspierają kulturę czytania powinny być bardziej dostępne. Tym bardziej, jeśli uczestnik takiej konferencji wykorzysta nabytą wiedzę i będzie przyczyniał się do rozwoju czytelnictwa.
2015-02-26 13:56:00
violabu Linia koment Szpachela, jakie to ceny?
2015-02-26 13:35:07
szpachela Linia koment Ceny konferencji zabójcze...
2015-02-26 12:37:54
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów