Konkurs fotograficzny "Kieleckie inaczej" - prace do 25 maja

«poprzedni     następny»
2007-05-15 00:14:15
Do 25 maja można nadsyłać prace na konkurs fotograficzny „Kieleckie Inaczej”, organizowany przez Fundację Kultury Wici i DŚT Pałac Zielińskiego. Uczestnicy mogą dostarczyć (drogą pocztową lub osobiście do Domu Środowisk Twórczych, ul. Zamkowa 5 w Kielcach) 3 niepublikowane wcześniej prace, lub cykle zdjęć (jeden cykl może liczyć maksymalnie 5 fotografii).

Pula nagród w konkursie to 3 tys. złotych oraz wiele nagród rzeczowych, ufundowanych przez sponsorów, m.in. MasterFoto i Mediamarkt. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kielce - Wojciech Lubawski., Wojewoda Świętokrzyski Grzegorz Banaś i Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.
To już trzecia edycja konkursu. Tym razem tematem prac mogą być nie tylko Kielce (jak w dwóch poprzednich edycjach), ale wszystko, co jest lub dzieje się w naszym województwie: architektura, krajobrazy, przyroda, wydarzenia, a także mieszkańcy naszej okolicy. - Chcemy poznać „Kieleckie” poprzez przesłony waszych aparatów fotograficznych, które przefiltrują uczucia, sentymenty, ulotne wrażenia. Mamy nadzieję, że zdjęcia pokażą, to, co w naszym regionie inne, najcenniejsze, niepowtarzalne – opowiada Rafał Nowak, wiceprezes Fundacji Kultury Wici. W jury konkursu zasiądą: Tomasz Gutkowski  (dyrektor Festiwalu "Miesiąc Fotografii w Krakowie", prezes Fundacji Na Rzecz Rozwoju Sztuk Wizualnych, redaktor największego polskiego internetowego magazynu o fotografii Fotopolis.pl oraz juror w telewizyjnego konkursu Dolina Kreatywna), Leszek Kowalski – zwycięzca ubiegłorocznej edycji Kielce Inaczej oraz Rafał Nowak – wiceprezes Fundacji Kultury Wici.
Lista wyróżnionych prac opublikowana zostanie do 10 czerwca. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie odbędzie się podczas wernisażu wystawy pokonkursowej w Domu Środowisk Twórczych 23 czerwca o godz. 12. Najpiękniejsze prace będzie można oglądać w Pałacyku do końca wakacji. Wystawie tradycyjnie towarzyszyć będzie pocztówkowy katalog z reprodukcjami nagrodzonych zdjęć.
Konkurs połączony jest z akcją charytatywną na rzecz Domu dla Dzieci nr 2 w Kielcach. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na konto tej placówki. Planujemy aukcję zwycięskich i wyróżnionych prac, zbiórkę pieniędzy podczas wernisażu. Czekamy też na sponsorów i inne ciekawe propozycje wsparcia dla dzieciaków z Domu Dziecka.
Szczegółowe informacje: regulamin konkursu, oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej www.kieleckieinaczej.wici.info

Wcześniejsze edycje konkursu:

Kielce Inaczej 2005

Jury w składzie: Paweł Pierściński, Marian Rumin, Antoni Myśliwiec, Rafał Nowak, nagrodziło: Jerzego Bednarskiego  z Kielc za cykl 3 fotografii "Kielce romantyczne" oraz cykl 3 fotografii "Kielce zawstydzone"  (I nagroda),  Grzegorza Bętkowskiego z Kielc, za cykl 3 fotografii "Poza tym" (II nagroda), Grzegorza Gruszkę z Kielc, za fotografię "Biały marsz" (III nagroda). Przyznano także 8 wyróżnień. Jedno z nich, zdjęcie Marcina Michalskiego „Kielce, ul. Mała” znalazło się na okładce zerowego numeru „Wici.Info”.

Jury oceniało 348 zdjęć 76 autorów. Na pokonkursowej wystawie w Pałacyku Zielińskiego (18.06-10.09), zaprezentowano 53 zdjęcia 29 autorów.


Kielce Inaczej 2006

Leszek Kowalski, autor cyklu zdjęć „CK” zwyciężył w II edycji konkursu fotograficznego „Kielce Inaczej #06” (nagroda 1200 zł). Dwie równorzędne drugie nagrody (po 600 zł) przypadły Robertowi Kaniszewskiemu za zdjęcie “Smak chwili” i Grzegorzowi Bętkowskiemu za cykl “Elegancja”. Jury przyznało także dwie trzecie nagrody (po 300 zł): Arturowi Dziwirkowi za cykl “Po drugiej stronie” i Wojciechowi Gepnerowi za “Kosmodrom”.

Jury w składzie: Marian Rumin – dyrektor BWA w Kielcach, Krzysztof Miękus - redaktor naczelny miesięcznika fotograficznego "Fotopozytyw”, Andrzej Borys - Prezes Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF i ubiegłoroczny zwycięzca „Kielce Inaczej” Jerzy Bednarski wybierało spośród 221 zdjęć 58 autorów.

Patronat honorowy:
Prezydent Miasta Kielce - Wojciech Lubawski.,
Wojewoda Świętokrzyski Grzegorz Banaś,
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Wsparcie finansowe: Urząd Marszałkowski Woejwództwa Świętokrzyskiego

Sponsorzy:
Mediamarkt
Master Foto

Patronat medialny:
TVP3 Kielce,         
Radio Kielce,         
Foto Kurier,     
„Teraz”
ul.sienkiewicza.pl
Wici.Info
Opinia
Treści
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów