Zrozum swoje choroby

Data: 2015-08-28 05:51:38 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - Zrozum swoje choroby

Gdy w latach 80. XX wieku niemiecki lekarz dr Ryke G. Hamer i jego żona zachorowali na raka po tragicznej śmierci syna, Hamer stwierdził, że to nie może być przypadek. Analiza historii i tomogramów mózgu pacjentów doprowadziły go do odkrycia, że to co nazywamy chorobą jest Sensownym Biologicznym Programem, uruchamianym przez organizm w szczególnych sytuacjach… Na podstawie tej koncepcji (nazwanej Germańską Nową Medycyną) wielu kolejnych badaczy rozwinęło nowe metody diagnozowania i leczenia; jedna z nich to Dekodowanie Biologiczne. W książce Zrozum swoje choroby przeczytasz o uniwersalnych prawach rządzących chorobami, o biologicznych cyklach pamięci komórkowej, nieświadomym tworzeniu przez rodziców planu na życie dziecka, automatycznym dziedziczeniu wspomnień przodków, programach rodzinnych twoich chorób. Publikacja Patricka Obissiera jest bardzo jasno i przystępnie napisanym wprowadzeniem do nowego rozumienia zdrowia, zarówno jednostki, jak i całej rodziny. Warto ją poznać. Warto sięgnąć po książkę Zrozum swoje choroby. Warto wziąć udział w naszym konkursie, który jej właśnie jest poświęcony. Dziś natomiast zamieszczamy fragmenty nowej książki Wydawnictwa Virgo: 

 

Nowe spojrzenie na choroby i Przeznaczenie 

 

   Ludzie, rozpatrując choroby jako samodzielne zjawiska – oddzielając je od historii emocjonalnej chorego – wierzą, że są one rodzajem „błędu”, za który należy winić wrodzoną lub nabytą słabowitość organizmu, pojawiającą się bez przyczyny. Jednak, patrząc z szerszej perspektywy, choroby okazują się procesem przystosowania narządów do problemów, których chory nie rozwiązał (problemów prawdziwych, wymyślonych lub symbolicznych – obecnych, jak i przeszłych, już przeżytych przez przodków). 

 

   Są one tym, co w pierwszej kolejności ratowało życie. Choroba jest archaiczną odpowiedzią daną przez jakąś część żywej istoty (np. kolano albo nerkę, ucho, naczynie krwionośne, korę – w przypadku świata roślin itp.) na konflikt przeżywany przez cały organizm. Kiedy ten konflikt w taki czy inny sposób znika – odpowiedź na niego staje się bezużyteczna – na rozkaz mózgu choroba zostaje zatrzymana, nie postępuje dalej, zostaje dezaktywowana i zlikwidowana. 

 

   W tej książce proponuję od nowa spojrzeć na choroby. Chcę podzielić się z Wami moimi przekonaniami, wytłumaczyć to, co krok po kroku stawało się dla mnie oczywiste – że istnieje tylko jeden aktywator wszystkich chorób, że potrafią one znikać, że populacja bakterii, która rozwija się podczas infekcji symbolicznie próbuje pomóc człowiekowi w rozwiązaniu jego konfliktu, że rak jest rozrostem przystosowawczym doskonale podporządkowanym i zorganizowanym, że przerzuty nowotworowe wynikają z wielu niebezpieczeństw będących „w zawieszeniu” – w przypadku tych ostatnich niektóre przerzuty są spowodowane przez diagnozy lekarskie oraz wiele innych czynników.

 

   Żywe istoty, zmuszone do ciągłego przystosowywania się, wypracowały na przestrzeni prawie czterech miliardów lat pewne strategie – fortele wojenne. 

 

Te strategie występują w trzech porządkach: 

∙   wewnątrz organizmu (choroby organiczne), 

∙   behawioralnie (choroby psychiczne), 

∙   zewnętrznie   (los,   wpływ   istoty   na   otoczenie   i  odwrotnie, 

zmiany miejsca pobytu i podejmowane działania). 

 

   Dzięki tym sztuczkom jednostka i jej ród zyskują więcej, niż mogłoby się wydawać – jest to najlepsze rozwiązanie biologiczne, ukryte, lecz obecne w każdym z nas. Są to rozwiązania, a nie problemy. To, co uznajemy za choroby i dotąd leczyliśmy, zostało stworzone przez Naturę w innym celu. Spójrzmy na choroby z tej właśnie – nowej perspektywy.

 

Szukanie przyczyn chorób 

 

   Każdą chorobę inicjuje jakieś konkretne odczucie. Pewnego dnia Arlette zostaje zaatakowana. Próbuje się bronić, ale nie daje rady. Czuje bezsilność i przeżywa ogromny stres. Trzydzieści lat później jej syn, Jean-Louis zastraszany w gimnazjum także przeżywa to w samotności, nie ma wsparcia i brak mu sił, by się bronić – aktywuje więc u siebie cukrzycę ze stanami hiperglikemicznymi. Jedno z wytłumaczeń hiperglikemii mówi o rekompensacie w sytuacji, gdy ktoś czuje, że nie ma siły na kontynuowanie działania, choć trzeba zrobić jeszcze wiele ważnych rzeczy, a także czuje, że stracił wsparcie. Cukier jest paliwem dla mięśni, mózgu, potrzebnym do tego, by można było stawić opór, walczyć, obronić się przed przeciwnikiem, a także wybrać najlepszą strategię. Hiperglikemię można więc uznać za symboliczne i biologiczne rozwiązanie, mające pomóc organizmowi w stanie zagrożenia stanąć do walki, przeciwstawić się. Powikłania cukrzycowe związane z oczami, wynikają z odczuć towarzyszących w związku z tym, przez co się przeszło. 

 

   Uznajemy za oczywiste, że dziedziczymy po swoich przodkach jakieś cechy wyglądu i cechy osobowości. Może więc jest naturalne dziedziczenie także ich wspomnień związanych z przeżyciem jakiejś traumatycznej sytuacji. Dziedzicząc doświadczenia poprzednich pokoleń, jesteśmy przygotowani na wypadek, gdybyśmy mieli przeżywać podobne zdarzenia. W sytuacji zagrożenia przeżycie może zależeć od tego, czy zareagujemy dostatecznie szybko. Czasem też przeżycie tej sytuacji możliwe jest tylko dzięki zapadnięciu na jakąś chorobę.

 

informacja nadesłana

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje